Հայաստանում ելույթ կունենա Գալան տրիոն
«Կոմիտաս» փառատոնի շրջանակներում Հայաստան կժամանի երաժշտական շրջանակներում հայտնի Գալան տրիոն՝ Հունաստանից:  Այս մասին տեղեկանում ենք «Հայաստանի փոքրիկ երգիչների» ֆեյսբուքյան էջից։
Տրիոն հանդես կգա Կոմիտասի երկերի մեկնաբանմամբ, և աշխարհի 6 կոմպոզիորտորների համաշխարհային երաժշտության բարձրարժեք կատարումներով: Հայաստան կժամանեն կոմպոզիտորներ տարբեր երկրներից՝ Թոմաս Բրամելը (ԱՄՆ), Վինսենթ Քենեդին (Իռլանդիա), Ջոնաթան Օսթլունդը (Շվեդիա), Վասկո Պերեյրան (Պորտուգալիա), Հարալդ Վայսսը (Գերմանիա), Նիկոս Խանտուլիսը (Հունաստան) և Շվեյցարիայում բնակվող մեր հայրենակից ու ծրագրի նախաձեռնող՝ Դավիթ Հալաջյանը:
«Մեզ հայերիս համար առանձնակի հաճելի է, որ Գալան տրիոն կատարելու է 6 կոմպոզիտորների համատեղ գրված «Վեց հայացք Արարատին» անունը կրող վեց մասանի ստեղծագործություն»,- նշված է «Հայաստանի փոքրիկ երգիչների» ֆեյսբուքյան էջում:

В рамках фестиваля «Комитас» Армению посетит известное в музыкальных кругах трио «Галан» (Galan Trio) из Греции. Об этом сообщается на странице хора «Маленькие певцы Армении» в Facebook.
Трио исполнит интерпретации произведений Комитаса и музыку 6 композиторов.
В Армению прибудут композиторы из различных стран – Томас Брамель (США), Винсент Кеннеди (Ирландия), Джонатан Остлунд (Швеция), Васко Перейра (Португалия), Гаральд Вайсс (Германия), Никос Хантулис (Греция) и проживающий в Швейцарии наш соотечественник и инициатор программы Давид Галаджян.
«Для нас, армян, особенно приятно, что трио исполнит написанное 6 композиторами произведение из 6 частей под названием "Шесть взглядов на Арарат"», – говорится в сообщении.