«Ժողովուրդ». ՄԻՊ աշխատակիցները որ երկրներ են մեկնել գործուղման և ինչ միջոցներով
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Պարզվում է` ՀՀ ՄԻՊ աշխատակիցները բավական ակտիվ են արտասահմանյան գործուղումների մեկնելու հարցում, միաժամանակ, նրանք բավական ակտիվ ներգրավված են վճարովի հիմունքներով ծրագրերում: Թավշյա հեղափոխությունից հետո 2018 թվականի ապրիլի 1-ից մինչև հոկտեմբերի 5-ն ընկած ժամանակահատվածում արտասահմանյան գործուղման է մեկնել ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի 25 աշխատող:
Նրանք մեկնել են Ֆրանսիա, Ֆինլանդիա, Նորվեգիա, Չեխիա, Ուկրաինա, Վրաստան, Սլովենիա, Լատվիա: Միայն թե, ՄԻՊ-ից «Ժողովուրդ» օրաթերթի հարցմանն ի պատասխան` պնդել են, որ գործուղումների աշխատակիցները մեկնել են հիմնականում հրավիրող կողմի հաշվին, իսկ ՀՀ պետական բյուջեից այդ գործուղումների համար հատկացվել է 2 մլն 362 հազար դրամ Պաշտպանի աշխատակազմի պահպանման ծախսերից»:

«Жоховурд»: Сотрудники офиса омбудсмена активно ездят в зарубежные командировки
Газета «Жоховурд» пишет, что как выясняется, сотрудники офиса Защитника прав человека Армении довольно активны в вопросе зарубежных командировок, при этом они также довольно активно участвуют в программах на платной основе. После «бархатной революции», в период с 1-го апреля по 5 октября 2018 года, в зарубежных командировках побывали 25 сотрудников офиса омбудсмена Армении.
«Они ездили во Францию, Финляндию, Норвегию, Чехию, Украину, Грузию, Словению, Латвию. В ответ на запрос издания офис омбудсмена ответил, что сотрудники бывают в командировках в основном за счет приглашающей стороны, а из государственного бюджета Армении на эти командировки выделено 2 млн. 362 тысячи драмов из расходов на содержание офиса Защитника прав человека Армении», - пишет газета.