«Ժողովուրդ». Գաղտնալսման գործի շրջանակներում խուզարկված հասցեներից մեկը եղել է ԱԱԾ-ականի բնակարան
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. Երեկ լրացավ ԱԱԾ և ՀՔԾ պետերի ապօրինի գաղտնալսման փաստի առթիվ հարուցված քրեական գործի մեկ ամիսը: Սակայն ինչպես տեղեկացավ «Ժողովուրդ» օրաթերթը, դեռևս որևէ մեկին մեղադրանք առաջադրված չէ: Ինչպես հայտնի է, այս գործով նախաքննական մարմինը խուզարկություն էր իրականացրել 6 տարբեր հասցեներում:
Վերոնշյալ հասցեներից միայն հայտնի դարձավ Yerevan.today լրատվական կայքի գրասենյակը: Իսկ ահա մյուս 5 հասցեները տարբեր բնակարաններ են եղել, որոնցից մեկը, ըստ իրավապահ համակարգում տարածված լուրերի, եղել է ԱԱԾ-ականի բնակարան: ԱԱԾ-ականը ներկայի՞ս աշխատող է, թե՞ նախկին աշխատակից, մեզ առայժմ պարզել չհաջողվեց: Մեկ փաստ էլ. հարցաքննվել են և՛ ԱԱԾ պետ Վանեցյանը, և՛ ՀՀ երկրորդ նախագահ Քոչարյանին կալանավորելու միջնորդությունը բավարարած դատավոր Վաչե Մարգարյանը, նրանք երկուսն էլ հերքել են իրար հետ հեռախոսազրույց ունենալու փաստը, նաև ստուգվել է նրանց հեռախոսների ելքային ու մուտքային զանգերն ու կրկին որևէ համընկնում չի հայտնաբերվել»:

«Жоховурд»: В рамках дела о незаконной прослушке проведен обыск в квартире сотрудника СНБ
Газета «Жозовурд» пишет, что после возбужденного уголовного дела о незаконной прослушке разговора директора Службы национальной безопасности и начальника Специальной следственной службы прошел ровно месяц, однако обвинение пока никому не предъявлено. Как стало известно изданию, в рамках этого уголовного дела орган предварительного следствия провел обыски в 6 различных адресах.
«Из указанных адресов известно лишь об обыске в офисе информационного портала Yerevan.today, а остальные 5 адресов – это различные квартиры. Согласно муссируемым в правоохранительной системе сведениям, в том числе обыск был проведен в квартире сотрудника СНБ. Является ли он бывшим или нынешним сотрудником СНБ, нам пока выяснить не удалось. Еще один факт: были допрошены начальник СНБ Ванецян и удовлетворивший ходатайство об аресте Роберта Кочаряна судья Ваче Маргарян, они оба опровергли факт телефонного разговора друг с другом, были проверены также входящие и исходящие звонки с их телефонов, но совпадения опять не было найдено», - пишет газета.