ԱՄՆ փոխպետքարտուղարի տեղակալ Ջորջ Քենթը վստահ է, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը կկայանա:
«Որպես դիվանագետներ՝ մենք մշտապես աջակցում ենք մեր առաջնորդների հանդիպումներին։ Վստահ եմ, որ հանդիպում կլինի, սակայն չեմ արող ասել՝ երբ և որտեղ կլինի։ Կարծում եմ, որ այդ հարցը վարչապետ Փաշինյանի և դեսպան Բոլթոնի քննարկումներում կարծարծվի»,-այս մասին այսօր Երևանում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց Ջորջ Քենթը՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյոք ԱՄՆ վարչակազմում կազմակերպվում է Նիկոլ Փաշինյան-Դոնալդ Թրամփ հանդիպում։
Նշենք, որ ԱՄՆ նախագահի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջոն Բոլթոնը հոկտեմբերի 20-ին կժամանի տարածաշրջան: Այդ մասին իր թվիթերյան միկրոբլոգում գրել է նա՝ նշելով, որ այցի շրջանակներում կլինի նաև Հայաստանում։
«Հոկտեմբերի 20-ին ես կմեկնեմ Ռուսաստան, Ադրբեջան, Հայաստան և Վրաստան` հանդիպելու իմ գործընկերների և այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ` ամերիկյան շահերը անվտանգության մի շարք հարցերում առաջ մղելու համար»,- գրել է Բոլթոնը:

U.S. Deputy Assistant Secretary of State George Kent expressed his strong conviction a meeting between U.S. President Donald Trump and Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan will take place, but could not point out the exact timeframes of the meeting at today’s news conference in Yerevan.
“As diplomats we always support the meetings of our leaders. I am sure that Trump-Pashinyan meeting will take place, but for now, I cannot say when and where. I think the issue will be discussed during the talks between PM Pashinyan and diplomat Bolton,” Kent told reporters.
John Bolton, Assistant to the U.S. President for National Security Affairs (NSA), will visit Armenia on 20 October on the sidelines of his regional visit.
“On October 20th I'll be travelling to Russia, Azerbaijan, Armenia, and Georgia to meet with my counterparts and other senior officials to advance American interests on a range of security issues,” Bolton tweeted on Thursday.