ԱՄՆ փոխպետքարտուղարի տեղակալ Ջորջ Քենթը վստահ է, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը կկայանա:
«Որպես դիվանագետներ՝ մենք մշտապես աջակցում ենք մեր առաջնորդների հանդիպումներին։ Վստահ եմ, որ հանդիպում կլինի, սակայն չեմ արող ասել՝ երբ և որտեղ կլինի։ Կարծում եմ, որ այդ հարցը վարչապետ Փաշինյանի և դեսպան Բոլթոնի քննարկումներում կարծարծվի»,-այս մասին այսօր Երևանում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց Ջորջ Քենթը՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյոք ԱՄՆ վարչակազմում կազմակերպվում է Նիկոլ Փաշինյան-Դոնալդ Թրամփ հանդիպում։
Նշենք, որ ԱՄՆ նախագահի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջոն Բոլթոնը հոկտեմբերի 20-ին կժամանի տարածաշրջան: Այդ մասին իր թվիթերյան միկրոբլոգում գրել է նա՝ նշելով, որ այցի շրջանակներում կլինի նաև Հայաստանում։
«Հոկտեմբերի 20-ին ես կմեկնեմ Ռուսաստան, Ադրբեջան, Հայաստան և Վրաստան` հանդիպելու իմ գործընկերների և այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ` ամերիկյան շահերը անվտանգության մի շարք հարցերում առաջ մղելու համար»,- գրել է Բոլթոնը:

Джордж Кент: Встреча президента США Дональда Трампа и премьера Армении Никола Пашиняна состоится
Заместитель помощника госсекретаря США по вопросам Европы и Евразии Джордж Кент уверен, что встреча президента Соединенных Штатов Америки  Дональда Трампа и премьер-министра Армении Никола Пашиняна состоится в ближайшем будущем.
«Мы, как дипломаты, всегда способствуем организации встреч лидеров наших стран. Уверен, что встреча состоится, однако не могу сказать, когда и где. Полагаю, что этот вопрос будет обсуждаться также во время визита посла Болтона в Армению», – сказал Дж.Кент на встрече с журналистами в Ереване.
Помощник президента США по национальной безопасности Джон Болтон 20 октября отправится в зарубежную поездку, в рамках которой посетит Россию, Азербайджан, Армению и Грузию. Об этом он сообщил ранее в своем микроблоге в Twitter.
«20-го октября я отправлюсь в Россию, Азербайджан, Армению и Грузию для встреч со своими коллегами и другими высокопоставленными представителями, а также продвижения американских интересов по ряду вопросов, касающихся обеспечения безопасности», – написал Болтон.