Երկու ամսով երկարաձգվել է Մանվել Գրիգորյանի կալանքը
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը որոշում է կայացրել երկու ամսով երկարաձգել ԱԺ պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանի կալանքի ժամկետը: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում Գրիգորյանի փաստաբան Լևոն Բաղդասարյանը նշել է, որ այս որոշման առնչությամբ հանդես է գալու հայտարարությամբ:
«Դիրքորոշման հետ կապված հոկտեմբերի 17-ին հայտարարությամբ եմ հանդես գալու: Նախնական կարծիքս սա է` անձը պատանդի կարգավիճակով գտնվում է կալանքի տակ»,- ասել է Բաղդասարյանը:
Դատարանը նաև մերժել է Գրիգորյանի պաշտպանների՝ նրա խափանման միջոց կալանավորումը գրավով փոխարինելու վերաբերյալ միջնորդությունը:

Суд продлил на два месяца срок ареста Манвела Григоряна
Ереванский суд общей юрисдикции принял решение продлить на два месяца срок содержания под стражей Манвела Григоряна. Об этом в беседе с Арменпресс сказал адвокат Григоряна Левон Багдасарян, подчеркнув, что планирует выступить с заявлением по этому решению.
«Я сделаю заявление о нашей позиции 17 октября. Мое предварительное мнение заключается в том, что лицо содержится под стражей в качестве заложника», - сказал Багдасарян.
Суд также отклонил предложение адвокатов Григоряна изменить меру пресечения в отношении Григоряна на освобождение под залог.