«Հրապարակ». Ինչ դժգոհություն է հասունանում Ոստիկանության ներքին զորքերում
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ոստիկանության ներքին զորքերում դժգոհություն է հասունանում։ Հին Հայաստանում փափուկ պայմաններում աշխատած ոստիկանները չեն հարմարվում նոր կարգավիճակին՝ սահման մեկնելու և այնտեղ ծառայություն իրականացնելու նորույթին։ Հիշեցնենք, որ այս տարվա օգոստոսից՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ, ոստիկանության ներքին զորքերի ծառայողները 15 օրով մեկնում են սահման՝ այնտեղ ծառայելու։ Ընդ որում, նրանց ուղարկում են հայ-ադրբեջանական սահմանի բավականին վտանգավոր կետերում ծառայության։
Մենք լուրեր ենք ստանում, որ մի քանի տասնյակ աշխատակիցներ նույնիսկ խզել են պայմանագրերը և հեռացել համակարգից։ Նրանք հրաժարվում են 32 հազար դրամ հավելավճարից, որը ստանում են այդ հերթապահության համար։ Չնայած համակարգից զանգվածային արտահոսքի լուրերը պաշտոնապես չեն հաստատում»:

«Грапарак»: Во внутренних войсках полиции назревает недовольство
Газета «Грапарак» пишет, что во внутренних войсках полиции назревает недовольство. Работавшие в мягких условиях старой Армении полицейские не могут приспособиться к новым условиям – новости ехать служить на границу. Напомним, с августа этого года, решением премьер-министра Никола Пашиняна, служащие внутренних войск полиции на 15 дней уезжают на границу для несения службы.
При этом их отправляют на службу на довольно опасные участки армяно-азербайджанской границы.
«Мы получаем сведения о том, что несколько десятков сотрудников даже расторгли договора и вышли из системы. Они отказываются от доплаты в 32 тысячи драмов, которую получают за это дежурство. Хотя, слухи о массовом оттоке из системы официально не подтверждаются», - пишет газета.