«Հրապարակ». Էնրիկո Ապրիամովը ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի խորհրդակա՞ն
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Պաշտպանության նախարարության մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, 64-ամյա գեներալ-լեյտենանտ Էնրիկո Ապրիամովին մտադիր են համակարգ վերադարձնել, ըստ ամենայնի՝ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի խորհրդական։ Նա 2000-ից մինչև 2017-ը ԶՈՒ շտաբի պետի տեղակալ է եղել։ Նրա անունը շոշափվել է բազմաթիվ կոռուպցիոն պատմությունների մեջ, որոնցից ամենահնչեղը 2012-ին մի խումբ բարձրաստիճան զինվորականների կողմից ապօրինի զենք-զինամթերք վաճառելու գործն էր։
Ուշագրավ է, որ 2017 թ․ մայիսի 3-ին Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով նա ազատվել է ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետի առաջին տեղակալի պաշտոնից և զորացրվել զինվորական ծառայությունից: Ապրիամովը մտերիմ է եղել Յուրի Խաչատուրովի, Միքայել Հարությունյանի հետ։ Ներկայիս պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը 2017-ին նրան անգամ ԱԻՆ տարավ՝ իր տեղակալի պաշտոնում, որտեղից էլ ազատվեց այս տարվա մայիսին»:

«Грапарак»: Энрико Априамов может быть назначен советником начальника Главного штаба ВС Армении
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники в министерстве обороны, что 64-летнего генерал-лейтенанта Энрико Априамова намерены вернуть в систему, по всей видимости, советником начальника Главного штаба ВС Армении. Он в период 2000-2017гг. занимал должность заместителя начальника ГШ ВС. Его имя упоминается в различных коррупционных скандалах, самый громкий их которых сделка по продаже в 2012 году оружия и боеприпасов со стороны высокопоставленных военных.
«Примечательно, что указам Серж Саргсяна, он был освобожден 3 мая 2017 года от должности первого заместителя начальника Главного штаба ВС Армении и демобилизован со службы. Априамов был близок с Юрием Хачатуровым, Микаелом Арутюняном. Нынешний министр обороны Давид Тоноян в 2017 году даже перевел его с собой в МЧС на должность своего заместителя, откуда он ушел в конце мая этого года», - пишет газета.