Բիզնես Արմենիայի աջակցությամբ ԱՄՆ-ի մի շարք քաղաքներում Հայաստանի մասին հուշող անկյուններ կբացվեն
Բիզնես Արմենիայի աջակցությամբ Միացյալ Նահագների մի շարք քաղաքներում Հայաստանի մասին հուշող անկյուններ կբացվեն։ Մասնավորապես, նախատեսվում է քաղաքային պուրակներում Հայաստանում արտադրված նստարաններ տեղադրել «Երևան» նշագրումով և երկիրը ներկայացնող տեղեկատվություն տարածել։ Այս մասին փոխըմբռնման հուշագիր է ստորագրվել Միացյալ Նահագներում Բիզնես Արմենիայի պաշտոնական ներկայացուցիչ Պարույր Սարկիսյանի և նստարաններ արտադրող «Նիկոլ Դուման» ընկերության նախագահ Կարլեն Գևորգյանի միջև, հայտնում են Բիզնես Արմենիայի լրատվական ծառայությունից։
Փաստաթղթով նախատեսվում է, որ «Նիկոլ Դուման» ընկերության արտադրած «Երևան» նշագրումով նստարաններ, աթոռներ և թուջե այլ արտանոգրված արտադրատեսակներ Պարույր Սարկիսյանի ջանքերով կարտահանվեն և կտեղադրվեն ԱՄՆ մի շարք քաղաքներում։
«Սրանք ամուր, հարմարավետ, ներկայանալի դիզայնով նստարաններ են, որոնք սփյուռքի մեր հայրենակիցներին և օտարերկրյա գործարարներին հայկական արտադրության ներուժին ծանոթացնելու լավ հնարավորություն են»,- նշել է «Նիկոլ Դուման» ընկերության նախագահ Կարլեն Գևորգյանը։
«Չիկագոյի օրինակով ասեմ, որ միտքը շատ լավ է աշխատում, շատ ժամադրություններ հենց այդպես էլ նշանակում են՝ «երևանյան նստարանների պուրակում»։ Սա Հայաստանի մասին մի անգամ էլ լսելու, երկրի մասին ավելին տեղեկացնելու յուրօրինակ միջոց է։ Նաև հաճելի է, որ հայկական արտադրանքի արտահանման տարբերակ է»,- նշել է Չիկագոյում Բիզնես Արմենիայի պաշտոնական ներկայացուցիչ Պարույր Սարկիսյանը։

Number of US cities will have Armenian corners that will give away information about Armenia, Business Armenia reported. The initiative which comes with the support of Business Armenia,
is to be done by setting benches produced in Armenia in the city parks with the sign “Yerevan” on each as well as by spreading information about the country. The official representative of Business Armenia in US Mr. Paruir Sarkisian and Mr. Karlen Gevorgyan, the president of bench producing company Nikol Duman have signed an MOU on this matter.
According to the document, the benches, chairs and other cast products made by Nikol Duman will be exported and deployed in a number of US cities with the efforts of Mr. Paruir Sarkisian.
"These are strong, comfortable and well-designed benches that create an opportunity to introduce the potential of Armenian production to our compatriots in the diaspora as well as foreign businessmen"- said Mr. Karlen Gevorgyan, the president of Nikol Duman.
"Based on our experiment in Chicago I can confidently say that the idea works very well. People set dates right next to those; at the “Park of Yerevan benches”. This is a unique way to once again hear about Armenia and to spread more information about the country. It's also a pleasure to export Armenian products"- stated the official representative of Business Armenia in Chicago Mr. Paruir Sarkisian.