Այսօր` հոկտեմբերի 19-ին, պետք է կայանա «Բավարիայի» ղեկավարների մամուլի ասուլիսը, որին կմասնակցեն խորհրդի նախագահ Կառլ-Հայնց Ռումենիգեն և մյուխենցիների մարզական տնօրեն Հասան Սալիխամիջիչը: Ասուլիսի ժամանակ հնարավոր է հայտարարեն Արսեն Վենգերի` ակումբի գլխավոր մարզչի պաշտոնում նշանակվելու մասին: Այս մասին գրում է sport.ru-ն՝ հղում անելով Bild-ին:
Ավելի վաղ ֆրանսիացի մասնագետը հայտարարել էր, որ մտադիր է հունվարի 1-ից աշխատել: Վենգերը 22 տարի եղել է «Արսենալ» ֆուտբոլային ակումբի մարզիչը և այնտեղից հեռացել է նախորդ մրցաշրջանի վերջում:
Ըստ աղբյուրի՝ «Բավարիան» Գերմանիայի ընթացիկ առաջնության մրցաշարային աղյուսակի 6-րդ հորիզոնականն է զբաղեցնում` Դորտմունդի «Բորուսիային» զիջելով 4 միավորով:

Bild сообщает о возможном назначении Арсена Венгера главным тренером «Баварии»
Сегодня, 19 октября, состоится пресс-конференция руководителей «Баварии», на которой будут присутствовать председатель правления Карл-Хайнц Румменигге и спортивный директор мюнхенцев Хасан Салихамиджич. На ней может быть объявлено о назначении Арсена Венгера новым главным тренером клуба. Об этом сообщает sport.ru со ссылкой на Bild.
Ранее французский специалист заявил, что планирует начать работу с 1 января. Венгер в течение 22 лет тренировал «Арсенал» и ушёл из клуба по окончании прошлого сезона.
«Бавария» занимает шестое место в чемпионате Германии, отставая от лидера, дортмундской «Боруссии», на четыре очка. В Лиге чемпионов мюнхенцы после двух туров набрали четыре очка и занимают второе место в группе Е. На сегодняшний день серия мюнхенцев без побед во всех турнирах составляет четыре матча.