«Հրապարակ». Որոշվել է կրճատել նախարարությունների թիվը
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Իշխանությունները խորասուզված աշխատում են ոչ միայն իրենց համամասնական ցուցակի և ապագա ԱԺ կոնֆիգուրացիաների վրա, այլև նախապատրաստում են ապագա կառավարության կառուցվածքային փոփոխությունները։ Ըստ կառավարության մեր աղբյուրների՝ որոշել են կրճատել նախարարությունների թիվը, ինչը մտմտում էր դեռ նախորդ իշխանությունը, օպտիմիզացնել այն գերատեսչությունները, որոնց գործառույթները կրկնվում են կամ շատ մոտ են միմյանց։
Խոսք է գնում սոցապ և առողջապահության նախարարությունների, սպորտի-երիտասարդության և մշակույթի նախարարությունների միավորման, սփյուռքի նախարարությունն ԱԳՆ-ի «մասնաճյուղ» դարձնելու մասին։ Լուրջ քննարկման թեմա են նաև նախարարների թեկնածությունները։ Տեղաշարժեր են լինելու նաև ուժային բլոկներում։ Խոսվում է 18-ից ընդհուպ մինչև 8 կամ 10 նախարարություն թողնելու մասին»:

«Грапарак»: Решено сократить министерства
Газета «Грапарак» пишет, что власти погрузились не только в работу над своим пропорциональным списком и будущей конфигурацией Национального Собрания, но и готовятся к дальнейшим структурным изменениям правительства. Как передают наши источники в правительстве, решено сократить количество министерств, о чем думала также прежняя власть, оптимизировать те ведомства, функции которых повторяются или очень близки друг к другу.
«Речь идет об объединении министерств труда и социального обеспечения и здравоохранения, спорта и по вопросам молодежи и культуры, превращения министерства диаспоры и в «филиал» МИД. Темой серьезного обсуждения являются также кандидатуры на пост министров. Будут перестановки также в силовом блоке. Говорят о том, что из 18 министерств останутся 8 или 10», - пишет газета.