Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև աստեղծված օպերատիվ կապն իսկապես գործող է. Աննա Նաղդալյան
Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև օպերատիվ կապը հաստատվել է: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը՝ հավելելով, որ այդ օպերատիվ կապն ուղղված է խաղաղությանը նպաստող մթնոլորտի ամրապնդմանն ու ձևավորմանը:
Հարցին, թե արդյոք երեկ ՊԲ հարավարևելյան ուղղությամբ հակառակորդի կրակոցից  հրազենային վիրավորում ստացած ժամկետային զինծառայողի վիրավորվելու  դեպքի հետ կապված կիրառվել է օպերատիվ կապը, ԱԳՆ մամուլի խոսնակը պատասխանեց. «Կապը հաստատվել է ոչ թե հանրային հայտարարության համար. դա իսկապես գործող կապ է»:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ստեղծված օպերատիվ կապի հաստատման մասին հայտարարել էր ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը:

Armenia and Azerbaijan have established a real operative communication on the Artsakh (Nagorno-Karabakh) frontline in an effort to form and reinforce an atmosphere conducive to peace, a spokesperson for the Foreign Ministry, Anna Naghdalyan told a news briefing on Wednesday.
Asked whether the operative contact has been established after an Artsakh soldier identified as Hayk Sargsyan was wounded yesterday at the protection area of a military unit in the southeastern direction, Naghdalyan said: “The communication has been established, but is not intended for public statements; that’s a real working communication.”
Earlier, Acting Prime Minister Nikol Pashinyan stated the communication had been established, adding that it would help exchange information between the two countries within half an hour.