«Ժողովրդից թալանվածը կոպեկ-կոպեկ վերադարձվելու է»,-ԱԺ-ում հայտարարեց վարչապետի թեկնածու առաջադրված Նիկոլ Փաշինյանը։
Նրա խոսքով, ԱԺ պատգամավորներից մեկի նկատմամբ կա քրեական գործ։
«Այն արդեն 100 տոկոսով ապացուցված գործ է, և արդեն երկու ամիս մենք մեր ձեռքի տակ ունեցած մի թղթի պաշտոնական պատասխանի ենք սպասում։ Որ օրը մտավ, նախաձեռնություն է լինելու այդ պատգամավորին կալանավորելու վերաբերյալ։ Դա կաշառքի գործ է»,-ասաց Փաշինյանը։
Նա դժգոհեց, երեք ամիս է պատասխան թուղթը չեն ստանում, այն կապված է օտարերկրյա դիվանագիտական ներկայացուցչության հետ։
«Մի քիչ մեր դեսպանատունը լավ չի աշխատում, մի քիչ չգիտեմ այդ երկրի հետ որոշ կապեր կան։ Ձգում են, ամեն օր՝ էսօր-էգուց, էսօր-էգուց, էսօր-էգուց։ Լավ կարելի է մի շաբաթ, մի ամիս էլ, բայց էդ պատգամավորը կալանավորվելու է։ Եվ դա լինելու է երրորդ հանրապետության պատմության մեջ ամենախոշոր կաշառքի դեպքը, որն իր թելերով տանելու է ուրիշ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետևից»,-ասաց վարչապետի թեկնածուն։
Փաշինյանը նշեց՝ պետք չի, որ ամեն օր նույն հայտարարություններն անի, բացառվում է, որ իր սկզբունքներից 1 մմ շեղում տա։
«Ասենք, երկու օր առաջ ձերբակալվում է հարկային տեսչության պետի տեղակալ մեկ մլն դրամ կաշառք վերցնելու համար։ Դուք բացատրեք, ո՞վ է էդ մարդը, որ էսօրվա Հայաստանում կաշառք է տալիս ու վերցնում, ի՞նչ է ներկայացնում, ի՞նչ է տեղադրված նրա գանգատուփի մեջ»,-ասաց նա։

“This is a 100 percent proven case. We are waiting for an official response to the document at hand. As soon as we get it, we will arrest that MP. It is a corruption case,” Pashinyan detailed.
He also urged to be ‘psychologically ready’ for the full disclosure of the March 1 case.
“The March 1 case shall be completely revealed. I just call on everyone to be psychologically ready for the entire volume of discoveries, since it isn’t going to be easy to know what, I am sure, you will know soon,” he said.
The National Assembly is debating the issue of electing a new prime minister at today’s regular session. Pashinyan is the only candidate formally nominated for the post by Yelk faction to fully comply with the constitutional procedure.
He stepped down as PM on 16 October to pave way for dissolution of the parliament and conduct of early elections.
Under the Armenian law, the National Assembly can be dissolved only if the prime minister resigns and lawmakers twice fail to elect his or her replacement within two weeks.