«Ժամանակ». Ծառուկյանը հրաժարվում է հանդիպել կուսակցության պատգամավորական խմբակցության հետ
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Չնայած խորհրդարանական ընտրություններին չափազանց կարճ ժամանակ է մնացել, ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հրաժարվում է հանդիպել կուսակցության պատգամավորական խմբակցության անդամների հետ և քննարկել խորհրդարանական ընտրությունների անցկացման հետ կապված հարցերը:
ԵԱՄ համագումարում Ծառուկյանի հայտարարությունը, թե պատգամավորական կազմը էականորեն թարմացվելու է, պատգամավորների մոտ խուճապ է առաջացրել, քանի որ նրանք չգիտեն՝ իրենք լինելու են ցուցակում, թե ոչ: Հենց դրանով է պայմանավորված Վարդան Ղուկասյանի հայտարարությունը, որ ինքը կողմ չի քվեարկելու ԸՕ-ի փոփոխությանը, չնայած Ծառուկյանը պատրաստվում է հոկտեմբերի 29-ին հրավիրված արտահերթ նիստին անձամբ ներկայանալ խորհրդարան և կողմ քվեարկել փոփոխությանը:
Ռեյտինգայինով ընտրված և տեղերում ձայն ունեցող պատգամավորները հասկանում են, որ ռեյտինգային ընտրակարգի վերանալուց հետո իրենք ընդհանրապես հայտնվելու են քաղաքական լուսանցքում»:

«Жаманак»: Царукян отказывается встречаться с депутатами парламентской фракции
Газета «Жаманак» пишет, что, несмотря на то, что до парламентских выборов осталось мало времени, председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян отказывается встречаться с депутатами парламентской фракции и обсудить связанные с парламентскими выборами вопросы.
«Заявление Гагика Царукяна на съезде нового Союза азатамартиков о том, что депутатский состав будет существенно обновлен, вызвало панику среди депутатов, поскольку они не знают, окажутся в списке партии или нет. Именно этим обусловлено заявление Вардана Гукасяна о том, что он не будет голосовать «за» проект изменений в Избирательный кодекс, несмотря на то, что Царукян лично собирается присутствовать на внеочередном заседании парламента 29 октября и проголосовать за поправки.
Избранные в парламент по рейтинговой системе и имеющие на местах голоса депутаты понимают, что после устранения рейтинговой системы вообще окажутся на задворках политики», - пишет газета.