Այսօր էլ ակտիվորեն մասնակցում եք երկրի հասարակական-քաղաքական կյանքին. Արցախի նախագահ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել «Մայրություն» հասարակական կազմակերպության 30-ամյակի առթիվ: Ուղերձում ասված է.
«Թանկագի՛ն բարեկամներ,
Ուրախ եմ ողջունել ձեզ և ի սրտե շնորհավորել բոլորիդ «Մայրություն» հասարակական կազմակերպության 30-ամյակի առթիվ:
Սա նշանակալի իրադարձություն է մեր հանրապետության կյանքում, քանի որ, լինելով  հարազատ ժողովրդի մի մասնիկը, կազմակերպությունն այս բոլոր տարիների ընթացքում կանգնած է եղել մեր հայրենակիցների կողքին, ապրել է նրանց ցավով ու հոգսերով, մայրական հոգատարությամբ ու ջերմությամբ օգնել ու աջակցել շատ ու շատ մարդկանց:
Կազմակերպությունն Արցախյան ազգային-ազատագրական շարժման հասակակիցն է, նրա անդամներից շատերը եղել են մեր համաժողովրդական պայքարի ակունքներում և իրենց արժանի ավանդն են բերել այդ պայքարի հաղթանակի կերտման, ազատ ու անկախ Արցախի Հանրապետության կայացման ու զարգացման գործում:
Այսօր էլ դուք ակտիվորեն մասնակցում եք մեր երկրի հասարակական-քաղաքական կյանքին` ձեր հայրենանվեր գործունեությամբ մեծապես նպաստելով մեր պետականության ամրապնդմանն ու զորացմանը: Ձեր կատարած աշխատանքը չափազանց կարևոր է ու պահանջված մեր հայրենիքի ու ժողովրդի համար:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ ձեզ և մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ ձեր ազգանպաստ առաքելության իրականացման ճանապարհին»:

Artsakh Republic President Bako Sahakyan addressed on Tuesday a congratulatory message to the Mayrutyun (Motherhood) NGO on its 30th anniversary of foundation.
The message, released by the Artsakh presidential office, runs as follows:
“Dear friends,
I am glad to welcome you and extend my heartfelt congratulations to all of you on the 30th anniversary of the Mayrutyun non-governmental organization.
This is a significant event in the life of our republic, as being a part of our nation, the organization has been standing by our compatriots for all these years, has lived with their pains and worries, has helped and assisted great many people with maternal care and warmth.
The organization is the coeval of the Artsakh National Liberation Movement; many of its members have been standing at the origins of the nationwide struggle and have brought their worthy contribution to forging the victory of that struggle, the establishment and development of the free and independent Artsakh Republic.
Even today you actively participate in the social and political life of our country and through your patriotic activities contribute greatly to the strengthening and developing our statehood. Your work is very important and demanded for our homeland and people.
I once again congratulate you and wish you peace, good health and great success on the path of fulfilling your patriotic mission.”