Այսօր էլ ակտիվորեն մասնակցում եք երկրի հասարակական-քաղաքական կյանքին. Արցախի նախագահ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել «Մայրություն» հասարակական կազմակերպության 30-ամյակի առթիվ: Ուղերձում ասված է.
«Թանկագի՛ն բարեկամներ,
Ուրախ եմ ողջունել ձեզ և ի սրտե շնորհավորել բոլորիդ «Մայրություն» հասարակական կազմակերպության 30-ամյակի առթիվ:
Սա նշանակալի իրադարձություն է մեր հանրապետության կյանքում, քանի որ, լինելով  հարազատ ժողովրդի մի մասնիկը, կազմակերպությունն այս բոլոր տարիների ընթացքում կանգնած է եղել մեր հայրենակիցների կողքին, ապրել է նրանց ցավով ու հոգսերով, մայրական հոգատարությամբ ու ջերմությամբ օգնել ու աջակցել շատ ու շատ մարդկանց:
Կազմակերպությունն Արցախյան ազգային-ազատագրական շարժման հասակակիցն է, նրա անդամներից շատերը եղել են մեր համաժողովրդական պայքարի ակունքներում և իրենց արժանի ավանդն են բերել այդ պայքարի հաղթանակի կերտման, ազատ ու անկախ Արցախի Հանրապետության կայացման ու զարգացման գործում:
Այսօր էլ դուք ակտիվորեն մասնակցում եք մեր երկրի հասարակական-քաղաքական կյանքին` ձեր հայրենանվեր գործունեությամբ մեծապես նպաստելով մեր պետականության ամրապնդմանն ու զորացմանը: Ձեր կատարած աշխատանքը չափազանց կարևոր է ու պահանջված մեր հայրենիքի ու ժողովրդի համար:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ ձեզ և մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ ձեր ազգանպաստ առաքելության իրականացման ճանապարհին»:

Президент Арцаха Бако Саакян поздравил общественную организацию «Материнство» с 30-летием
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Бако Саакян 30 октября направил поздравительное послание в связи с 30-летием общественной организации «Материнство».
В послании, которое приводит пресс-служба президента НКР, говорится:
Рад приветствовать всех вас и от всего сердца поздравить с 30-летием общественной организации «Материнство»!
Это знаменательное событие в жизни нашей республики, так как будучи частицей родного народа, организация все эти годы была рядом с соотечественниками, жила их болью и тревогами, с материнской заботливостью и теплотой помогала и оказывала поддержку многим людям.
Организация является ровесником Арцахского национально-освободительного движения, и многие ее члены стояли у истоков нашей общенародной борьбы, внесли свой достойный вклад в победу в этой борьбе, в дело становления и развития свободной и независимой Республики Арцах.
И сегодня вы также активно участвуете в общественно-политической жизни страны, во многом способствуя своей патриотической деятельностью укреплению и усилению нашей государственности. Выполняемая вами работа крайне важна и востребована для нашей Родины и нашего народа.
Вновь поздравляю вас и желаю мира, крепкого здоровья и больших успехов на пути осуществления вашей патриотической миссии!»