Երկու նոր նամականիշ՝ նվիրված «Մեծանուն հայեր. Հովհաննես Զարդարյանի ծննդյան 100-ամյակը» թեմային
Այսօր Հայաստանի ազգային պատկերասրահում՝ Հովհաննես Զարդարյանի «Ակունք» ցուցահանդեսի սրահում, «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի կողմից մարվել և շրջանառության մեջ է դրվել երկու նամականիշ՝ նվիրված «Մեծանուն հայեր. Հովհաննես Զարդարյանի ծննդյան 100-ամյակը» թեմային:
«Հայփոստ» ՓԲԸ-ից տեղեկացնում են, որ նամականիշերն ունեն 170 և 230 ՀՀ դրամ անվանական արժեք: Նամականիշերը տպագրված են Կանադայի «Lowe Martin Group» տպագրատանը` յուրաքանչյուրը 30 000 տպաքանակով: Նամականիշերի դիզայնի հեղինակն է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներ Դավիթ Դովլաթյանը:
170 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշի վրա պատկերված է հայ մեծանուն նկարիչ Հովհաննես Զարդարյանի «Գարուն» կտավը, իսկ 230 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշը ներկայացնում է Հովհաննես Զարդարյանի լուսանկարը՝ իր «Ձմեռային բնանկար» կտավի խորապատկերին:
Նամականիշի մարումն իրականացրել են ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Հակոբ Արշակյանը, ՀՀ մշակույթի նախարար Լիլիթ Մակունցը, «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի Խորհրդի նախագահ Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, ՀՀ Ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը, Հայաստանի ազգային պատկերասրահի տնօրեն Արման Ծատուրյանը:

В Армении погасили новые почтовые марки, посвященные 100-летию со дня рождения Оганеса Зардаряна
Накануне, 6 ноября, в выставочном зале Оганеса Зардаряна «Акунк» в Национальной галерее Армении ЗАО «Айпост» погасила и выпустила в обращение две почтовые марки, посвященные теме «Выдающиеся армяне. 100-летие со дня рождения Оганеса Зардаряна».
Как сообщают из ЗАО «Айпост», номиналы почтовых марок – 170 и 230 драмов. Почтовые марки отпечатаны в типографии «Lowe Martin Group» в Канаде тиражом в 30 000 экземпляров каждый. Дизайн почтовых марок разработан дизайнером ЗАО «Айпост» Давидом Довлатяном.
На почтовой марке номиналом 170 драмов изображена картина выдающегося армянского художника Оганеса Зардаряна «Весна», а на почтовой марке номиналом 230 драмов изображена фотография Оганеса Зардаряна на фоне своей картины «Зимний пейзаж».
Почтовые марки погасили и.о. министра транспорта, связи и информационных технологий Республики Армения Акоп Аршакян, и.о. министра культуры Лилит Макунц, председатель ЗАО «Айпост» Хуан Пабло Гечиджян, президент Союза филателистов Армении Овик Мусаелян, директор Национальной галереи Армении Арман Цатурян.