Պուտինի ու Թրամփի Փարիզի չեղարկված հանդիպումը կկայանա Բուենոս Այրեսում
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն ու ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտնիը չեղարկեցին իրենց երկկողմ հանդիպումը Փարիզում՝ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի խնդրանքով։
Պուտին-Թրամփ հանդիպումը կկայանա Բուենոս Այրեսում, որտեղ նոյեմբերի վերջին տեղի է ունենալու G20-ի գագաթնաժողովը, այս մասին լրագրողներին հայտնել է ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը։
«Մենք ամերիկյան կողմի հետ համաձայնեցնում ենք հանդիպման օրն ու ժամը»,-ասել է Ուշակովը։
Հիշեցնենք, որ Պուտինն ու Թրամփը, այլ երկրների մոտ 80 ղեկավարների հետ միասին, կլինեն Փարիզում նոյեմբերի 11-ին, որտեղ նշվելու է Առաջին աշխարհամարտի ավարտի 100-ամյակը։ Մակրոնը չէր ցանկացել, որ Փարիզում Պուտինն ու Թրամփը հանդիպեին, որպեսզի նրանց հանդիպումը չստվերեր Ելիսեյան պալատի կողմից կազմակերպված միջոցառումները։

Putin and Trump to meet in Buenos Aires
US President Donald Trump and RF President Vladimir Putin cancelled their meeting in Paris at the request of the French President Emmanuel Macron.
The Putin-Tramp meeting will take place in Buenos Aires, where the G20 summit will be held late in November, Russian President's assistant Yuri Ushakov told journalists.
"We are coordinating the date and time of the meeting with the American side," Ushakov said.
Along with nearly 80 other leaders from other countries, Putin and Trump will be in Paris on November 11 to celebrate the 100th anniversary of the end of World War I. Macron did not want Putin and Trump to meet in Paris so that their meeting did not throw any shadow on the events organized by the Élysée Palace.