Վիգեն Սարգսյան. Փաշինյանին օդի պես պետք է ուժեղ ընդդիմություն խորհրդարանում
ՀՀԿ ԳՄ անդամ, պաշտպանության նախկին նախարար Վիգեն Սարգսյանը վերջին օրերին վաղ առավոտյան գրառումներ է կատարում քաղաքական գործընթացների վերաբերյալ։
Այսօր նա անդրադարձել է խորհրդարանում ուժեղ ընդդիմություն ունենալու անհրաժեշտությանը։
«Փաշինյանին օդի պես պետք է ուժեղ ընդդիմություն խորհրդարանում, առաջին հերթին` Ղարաբաղի հարցում իր վրա անխուսափելի դարձող միջազգային ճնշմանը դիմակայելու համար:
Խորհրդարանական դիվանագիտությունը նաև արտաքին քաղաքականության հզոր գործիք է:
Իսկ անվտանգության և պաշտպանության հարցերում պարզապես անհրաժեշտ է որոնել վերկուսակցական, կոնսենսուսային որոշումներ և լուծումներ: Դա հնարավոր է միայն կառուցողական և փորձառու թիմի հետ բանավեճի և փոխգործակցության միջոցով»,-գրել է Վ. Սարգսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում։

Armenia’s Acting Prime Minister Nikol Pashinyan ‘badly’ needs a strong opposition in the parliament first of all to resist the inevitable international pressure over the Artsakh (Nagorno-Karabakh) issue, former Defense Minister Vigen Sargsyan said on Facebook.
Sargsyan, who is also a member of the former ruling Republican Party of Armenia, also stressed the need to seek consensus decisions and solutions in security and defense-related issues.
“Parliamentary diplomacy is also a powerful foreign policy tool. And when it comes to security and defense, we need to seek non-partisan, consensus-based decisions and solutions. It is possible only through debates and cooperation with a constructive and experienced team,” he said.