Քաղաքապետի որոշմամբ, Նոր Նորքում ապամոնտաժվում է 1100 քմ ապօրինի կառույցը
Երևանի քաղաքապետի որոշմամբ, ապամոնտաժվում է ավելի քան 1100քմ ապօրինի կառույցը Նոր Նորքում։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Երևանի քաղաքապետի մամուլի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Երևանի քաղաքապետն անդրադարձել էր Նոր Նորք վարչական շրջանի Գյուրջյան 1/3 հասցեում կասեցված առերևույթ ապօրինի շինարարությանը:
«Մինչև վերջ պահանջելու եմ, որ քննություն իրականացվի այս հարցով և քրեական գործ հարուցվի՝ հավանական հանցագործությունը բացահայտելու համար: Բոլոր հնարավոր դեպքերում, որքանով մեզ օրենքը թույլ է տալիս, պետք է այդ մարդուն պատժենք»,- ընդգծել էր քաղաքապետը:

Решением мэра Айка Марутяна в административном районе Еревана Нор Норк демонтируют незаконные постройки
Решением мэра Еревана Айка Марутяна в административном районе столицы Нор Норк демонтируют незаконные постройки общей площадью свыше 1100 кв.м. Об этом на своей официальной странице в соцсети Facebook написал пресс-секретарь мэра Еревана Акоп Карапетян.
Напомним, ранее мэр Еревана Айк Марутян обратился к теме приостановления незаконных строительных работ в административном районе столицы Нор Норк по адресу ул. Гюрджян 1/3.
«До конца буду требовать, чтобы по данному вопросу было проведено расследование и возбуждено уголовное дело», – отметил тогда мэр.