Քաղաքապետի որոշմամբ, Նոր Նորքում ապամոնտաժվում է 1100 քմ ապօրինի կառույցը
Երևանի քաղաքապետի որոշմամբ, ապամոնտաժվում է ավելի քան 1100քմ ապօրինի կառույցը Նոր Նորքում։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Երևանի քաղաքապետի մամուլի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Երևանի քաղաքապետն անդրադարձել էր Նոր Նորք վարչական շրջանի Գյուրջյան 1/3 հասցեում կասեցված առերևույթ ապօրինի շինարարությանը:
«Մինչև վերջ պահանջելու եմ, որ քննություն իրականացվի այս հարցով և քրեական գործ հարուցվի՝ հավանական հանցագործությունը բացահայտելու համար: Բոլոր հնարավոր դեպքերում, որքանով մեզ օրենքը թույլ է տալիս, պետք է այդ մարդուն պատժենք»,- ընդգծել էր քաղաքապետը:

An illegal construction comprising about 1,100 sq. m. of territory is being demolished in Yerevan’s Nor Nork administrative region with the decision of Mayor Hayk Marutyan, Hakob Karapetyan, a spokesman for the mayor, said on Facebook.
Earlier on Friday, Mayor Marutyan touched upon the suspension of apparently illegal construction on 1/3 Gyurjyan Street in Nor Nork, vowing to take consistent efforts toward uncovering the illegal activity and holding all perpetrators to account.
“We must bring the person behind it to justice in every possible way prescribed by law,” he stressed.