Դեսպանություն. Որևէ խցանում Լարսում  չկա
Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը կապ է հաստատել և՛ վրացական, և՛ ռուսական անցակետերի ղեկավարության հետ։ Վրացական կողմը նշում է, որ որևէ խցանում ոչ միայն այսօր չկա, այլև նախորդ օրերին չի եղել։
«Իսկ ռուսական կողմից տեղեկացնում են, որ բեռնատար ավտոմեքենաների խցանում կա, որն առաջացել է նոյեմբերի 11-ին՝ օրվա երկրորդ կեսից սկսած»,-հայտնում են Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունից։
Դեսպանությունից նշում են՝ այն տեղեկատվությունը, որ հայ վարորդները 3-4 օր էսահմանին են, չի համապատասխանում իրականությանը։
Տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության լրատվական ծառայությունից էլ հայտնում են, որ նոյեմբերի 12-ին՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ, Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է տրանսպորտային բոլոր միջոցների համար: Ռուսաստանից դեպի Վրաստան ուղղությամբ՝ մոտ 2 կմ, տրանսպորտային միջոցների կուտակումներ կան, որի հիմնական պատճառը հացահատիկ տեղափոխող բեռնատարներն են:

There are no vehicles stuck on the Georgian side of Stepantsminda-Lars highway, the Armenian Embassy in Georgia says, after contacting both the Georgian and Russian checkpoints.
“Meantime, the Russian side reports a congestion of cargo trucks since midday November 11,” the embassy said in a statement.
The Armenian Embassy also denies reports alleging Armenian drivers have been stuck on the border for three days.
Meantime, Armenia’s Ministry of Transport, Communication and Information Technologies says as of 11am Monday Stepantsminda-Lars road is open for all types of vehicles.
“In the direction from Russia to Georgia, there is a nearly 2-km long traffic jam, mainly because of cargo trucks transporting grain. According to the received information, the Armenian vehicles comprise 1/5th in the line,” the ministry said.