Դեսպանություն. Որևէ խցանում Լարսում  չկա
Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը կապ է հաստատել և՛ վրացական, և՛ ռուսական անցակետերի ղեկավարության հետ։ Վրացական կողմը նշում է, որ որևէ խցանում ոչ միայն այսօր չկա, այլև նախորդ օրերին չի եղել։
«Իսկ ռուսական կողմից տեղեկացնում են, որ բեռնատար ավտոմեքենաների խցանում կա, որն առաջացել է նոյեմբերի 11-ին՝ օրվա երկրորդ կեսից սկսած»,-հայտնում են Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունից։
Դեսպանությունից նշում են՝ այն տեղեկատվությունը, որ հայ վարորդները 3-4 օր էսահմանին են, չի համապատասխանում իրականությանը։
Տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության լրատվական ծառայությունից էլ հայտնում են, որ նոյեմբերի 12-ին՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ, Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է տրանսպորտային բոլոր միջոցների համար: Ռուսաստանից դեպի Վրաստան ուղղությամբ՝ մոտ 2 կմ, տրանսպորտային միջոցների կուտակումներ կան, որի հիմնական պատճառը հացահատիկ տեղափոխող բեռնատարներն են:

Посольство Армении в Грузии: На КПП «Верхний Ларс» нет никаких пробок или заторов
Представители посольства Армении в Грузии связались с руководителями контрольно-пропускных пунктов грузинской и российской сторон. Грузинская сторона отмечает, что на КПП «Верхний Ларс» никаких пробок или заторов нет не только сегодня, но и в другие дни.
«Российская же сторона проинформировала, что есть заторы грузовых машин, возникшие во второй половине дня 11 ноября», – сообщили из посольства РА в Грузии.
Из посольства сообщили также, те сведения о том, что армянские водители 3-4 дня находятся на границе, не соответствуют действительности.
Как сообщает пресс-служба министерства транспорта, связи и информационных технологий РА, 12 ноября по состоянию на 11:00 по местному времени автодорога Степанцминда–Ларс открыта для всех видов транспортных средств. В направлении из России в Грузию наблюдаются скопления транспортных средств, протяженность затора составляет около 2 км, основной причиной являются грузовики, транспортирующие зерновые.