«Ժողովուրդ».  Համաներումից հետո Հայաստանում կրկին աճել է գողությունների թիվը
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Մինչ քրեակատարողական ծառայությունը պարբերաբար տեղեկություններ է հրապարակում համաներման արդյունքում ազատ արձակված դատապարտյալների ու կալանավորների թվի մասին, իրավապահ համակարգը հայտնվել է անելանելի իրավիճակում: «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով` ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների, մասնավորապես, քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության աշխատակիցները արդեն մի քանի օր է՝ աշխատում են գերլարված, գերծանրաբեռնված:
Բանն այն է, որ համաներում հայտարարելուց հետո համաներվածների ազատ արձակման հետ մեկտեղ Հայաստանում կրկին աճել է հանցագործությունների, մասնավորապես, գողությունների թիվը: Նշենք նաև, որ 2018 թվականի հունվարից մինչև օգոստոս ընկած ժամանակահատվածում արդեն ընդհանուր հաշվով եղել է 14 հազար 205 հանցագործություն, իսկ նախորդ տարի այդ թիվը 12 հազար 484 էր: Ոստիկանությունից «Ժողովուրդ» օրաթերթի հարցին ի պատասխան` ասացին, որ հանցագործությունների աննախադեպ աճ չի գրանցվել, իսկ իրենք միշտ էլ աշխատում են ծանրաբեռնված:

«Жоховурд»: После амнистии в Армении снова выросло количество краж
Газета «Жоховурд» пишет, что пока Уголовно-исполнительная служба Минюста регулярно публикует информацию о числе освобожденных по амнистии осужденных и арестованных, правоохранительная система оказалась в безвыходном положении. По сведениям издания, сотрудники различных подразделений полиции, в частности Главного управления уголовного розыска уже несколько дней работают в сверхнапряженном, сверхзагруженном режиме.
Дело в том, что вместе с освобождением амнистированных после объявления амнистии в Армении снова возрос уровень преступности, в частности, количество краж: в период с января 2018 года по август уже в целом совершено 14 тысяч 205 преступлений, а в прошлом году эта цифра составляла  12 тысяч 484. В ответ на запрос издания в полиции заявили, что беспрецедентного роста преступности не зарегистрировано, а полицейские всегда перегружены работой.