Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն առաջիկա հինգ օրերի ընթացքում պետք է գրանցի քաղաքական ուժերի կողմից հանձնաժողով ներկայացրած ընտրական ցուցակները։
Եթե ամեն ինչ հարթ ընթանա, ապա դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին կմասնակցի 11 քաղաքական ուժ՝ երկու դաշինք, ինը կուսակցություն։
ԿԸՀ պաշտոնական էջում առայժմ չկան համամասնական ընտրական ցուցակները, սակայն քաղաքական ուժերի գերակշիռ մասը հրապարակել է առաջին տասնյակում ընդգրկված թեկնածուների անունները։
Այս պահին կարելի է փաստել, որ 11 ուժերից միայն մեկի՝ «Ազգային Առաջընթաց» կուսակցության համամասնական ցուցակն է կին գլխավորում։ Ինչպես հրապարակված է կուսակցության պաշտոնական էջում, ցուցակի առաջին համարում Լուսինե Հարոյանն է։
Հիշեցնենք, «Իմ քայլը»-ի ցուցակը գլխավորում է Նիկոլ Փաշինյանը, «Մենք»-ինը՝ Արամ Սարգսյանը, «Քրիստոնեա-ժողովրդական վերածնունդ»-ինը՝ Լևոն Շիրինյանը, «Սասնա Ծռեր»-ինը՝ Վարուժան Ավետիսյանը, ԲՀԿ-ինը՝ Գագիկ Ծառուկյանը, ՀՅԴ-ինը՝ Արմեն Ռուստամյանը, ՕԵԿ-ինը՝ Արթուր Բաղդասարյանը, «Լուսավոր Հայաստան»-ի ցուցակը՝ Էդմոն Մարուքյանը, ՀՀԿ-ինը՝ Վիգեն Սարգսյանը, «Քաղաքացու որոշում» ՍԴԿ-ինը՝ Սուրեն Սահակյանը։
Ընտրական օրենսգրքի և Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի կողմից սահմանված ժամանակացույցի համաձայն՝ ԱԺ արտահերթ ընտրություններին մասնակցող կուսակցությունների, կուսակցությունների դաշինքների ընտրական ցուցակների գրանցումը կիրականացվի մինչև նոյեմբերի 19-ը:

Armenia’s Central Electoral Commission will register the electoral lists submitted by the political forces to the commission within the next five days.
If everything goes smoothly, 11 political forces - two alliances and nine parties - will take part in the snap parliamentary elections due on December 9.
The CEC official page does not have the proportional electoral lists yet, but most of the political forces have published the lists of the candidates running in the top ten.
At the moment, it is possible to state that only one out of 11 forces - the National Progress Party – has its proportional list headed by a woman. As published on the official page of the party, Lusine Haroyan is in the first candidate on the list.
The list of "My Step" is headed by Nikol Pashinyan, "We" - Aram Sargsyan, "Christian-National Revival" - Levon Shirinyan, "Sasna Tsrer" - Varuzhan Avetisyan, Prosperous Armenia Party - Gagik Tsarukyan, ARF - Armen Rustamyan, Orinats Yerkir Party - Artur Baghdasaryan, “Bright Armenia” -Edmon Marukyan, RPA - Vigen Sargsyan, “Citizen's Decision” - Suren Sahakyan.
According to the Electoral Code and the schedule set by the Central Electoral Commission, the electoral lists of the political parties and alliances participating in the NA snap elections will be registered by November 19.