«Հրապարակ». 6 մլն դրամով տուգանվել է Արթուր Բաղդասարյանի «Հայասի գրուպը»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՕԵԿ առաջնորդ Արթուր Բաղդասարյանին պատկանող «Հայասի գրուպ» ընկերությունում Պետեկամուտների կոմիտեն չարաշահումներ է բացահայտել և շուրջ 6 մլն դրամով տուգանել՝ 20 չգրանցված աշխատող ունենալու համար, տեղեկացանք ՊԵԿ աղբյուրներից։
Մեկնաբանություն ստանալու համար զանգահարեցինք «Հայասի գրուպ», սակայն մեզ խնդրեցին զանգահարել այլ բաժին և այսպես շարունակ՝ նախ կադրերի բաժնից Նարինե Թադևոսյանին, ապա՝ գլխավոր հաշվապահ Վարդուհի Բալբաբյանին, ով ասաց, որ ՊԵԿ-ը նոր է ստուգումներն ավարտել և որևէ բան չի հայտնաբերել՝ հավելելով, որ դա «Հայասի գրուպի» ներքին գործն է, և մեզ դա չպետք է հետաքրքրի»:

«Грапарак»: Принадлежащая Артуру Багдасаряну компания «Айаси групп» оштрафована на 6 млн. драмов
Газета «Грапарак» пишет, что Комитет государственных доходов Армении выявил нарушения в принадлежащей лидеру партии «Оринац еркир» Артуру Багдасаряну компании «Айаси групп» и оштрафовал на около 6 млн. драмов за 20 неоформленных сотрудников, сообщили источники КГД.
«Для уточнения этих сведений мы позвонили в «Айаси групп», однако нас попросили позвонить в другой отдел и так постоянно – сначала Нарине Тадевосян из отдела кадров, а затем главный бухгалтер Вардуи Балбабян, которая заявила, что КГД только закончила проверки и ничего не выявила. Она также добавила, что это внутреннее дело компании и нас не должно интересовать», - отмечает издание.