«Իրատես». Արագածոտնի մարզպետը համայնքապետերին զգուշացրել է
«Իրատես» թերթը գրում է. «Նախկին իշխանությունների գործելաոճը սահուն կերպով շարունակում են նորերը: Արագածոտնի մարզպետ Դավիթ Գևորգյանը վերջերս իր մոտ է կանչել մարզի որոշ համայնքապետերի ու հրահանգել՝ առաջիկա ընտրություններին ձայն հավաքել «Իմ քայլը» դաշինքի օգտին:
«Համայնքապետերը լուռ, հնազանդ լսել են, չեն առարկել՝ մտավախությամբ, թե հետագայում խնդիրներ կունենան իշխանությունների հետ: Նա դեռ մի քանի գյուղապետերի հետ է մասնավոր զրույց ունեցել, բայց մինչև ընտրությունները կհասցնի բոլորին էլ նույն առաջադրանքը տալ»,- ասաց «Իրատեսի» զրուցակիցը:
Նա նաև դժգոհեց Դավիթ Գևորգյանի կեցվածքից, նշելով, թե փորձում է ինքնահաստատվել մարզպետարանի աշխատակիցների հաշվին: Հերթական ժողովներից մեկի ժամանակ վարչության պետերից մեկն ավարտել է իր զեկույցն ու նստել տեղում, ինչը դուր չի եկել պարոն մարզպետին: Բարկացել է. «Ես թու՞յլ եմ տվել, որ դու նստում ես»,- անկեղծացավ մեր զրուցակիցը»:

«Иратес»: Губернатор Арагацотна предупредил руководителей общины
Газета «Иратес» пишет, что новые власти плавно продолжают стиль деятельности бывших властей. Губернатор Арагацотнской области Давид Геворкян недавно вызвал к себе некоторых руководителей общин области и поручил на предстоящих выборах обеспечить голоса для партии «Гражданский договор».
«Главы общин, молча и покорно, выслушали его, не возражали, испугавшись, что в дальнейшем могут иметь проблемы с властями. Он провел также отдельную беседу с несколькими главами общин, однако до выборов успеет дать то же самое задание всем», - сообщил собеседник издания.
Он пожаловался на поведение Давида Геворкяна, отметив, что он пытается самоутвердиться за счет сотрудников областной администрации. На одном из очередных собраний один из начальников управлений закончил свой доклад и сел, что не понравилось губернатору. Он рассердился и заявил: «Разве я разрешил Вам сесть, что вы сели», - рассказал собеседник издания.