Փաշինյանը միջնորդություն է ներկայացրել նախագահին
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը միջնորդություն է ներկայացրել ՀՀ նախագահին՝ Սիմոն Մարտիրոսյանին «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 2-րդ աստիճանի շքանշանով, իսկ Գոռ Մինասյանին Երախտագիտության մեդալով պարգևատրելու համար։
Այս մասին Հայաստանի Հանրապետության կառավարության  Telegram պաշտոնական ալիքից։
Աշխաբադում կայացած  ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունում Հայաստանի պատվիրակ օլիմպիական խաղերի  փոխչեմպիոն, գերծանրքաշային Գոռ Մինասյանը երկամարտի 450 կգ արդյունքով գրավել է երկրորդ տեղը և արժանացել արծաթե պարգևի: Հայաստանի պատվիրակ օլիմպիական խաղերի փոխչեմպիոն, Եվրոպայի գործող ոսկե դափնեկիր Սիմոն Մարտիրոսյանը երկամարտի 435 կգ  արդյունքով  նվաճել է աշխարհի  չեմպիոնի կոչումը և  արժանացել ոսկե մեդալի։

Acting Prime Minister Nikol Pashinyan has applied to President Armen Sarkissian to award leading weightlifters Simon Martirosyan with the 2nd Degree Order for Services to the Motherland, and Gor Minasyan with the Medal of Gratitude, the government said on Telegram.
Simon Martirosyan, a European champion and Olympic silver medallist, was crowned world champion after lifting a combined total of 435kg, setting several world records, while heavyweight Gor Minasyan, an Olympic silver medallist, grabbed the silver with the result of 450kg in the World Weightlifting Championships held in Ashgabad, Turkmenistan several days ago.