ԱԳՆ. Դավիթ Վիրաբյանը զբաղեցնելու է կարևոր ու բարձր պաշտոն
«Դեսպանների հետկանչումը և նշանակումը բնականոն և շարունակական գործընթաց է, այն իրականցվում է նախապես պլանավորված ռոտացիայի արդյունքում և այստեղ այլ ենթատեքստ պետք չէ փնտրել»,-այսպես արձագանքեցին ԱԳՆ-ից՝ ՀԱՊԿ-ում Հայաստանի մշտական և լիազոր ներկայացուցչի պաշտոնից հետկանչին։
ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանի փոխանցմամբ, Դավիթ Վիրաբյանը ԱԳՆ կենտրոնական ապարատում զբաղեցնելու է կարևոր և բարձր պաշտոն՝ մայրաքաղաքից համակարգելոով նաև այն ուղղությունը, որն իրականացնում էր որպես ՀԱՊԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ:
«Եվ պարոն Վիրաբյանը, և պարոն Բիյագովն ունեն մասնագիտական բարձր պատրաստվածություն և մեր դիվանագիտական անձնակազմի պրոֆեսիոնալիզմը, կարողությունները և արդյունավետությունը չպետք է որևէ մեկի մոտ կասկած հարուցեն: Շնորհավորում ենք մեր գործընկերներին և ցանկանում ամենայն հաջողություն իրենց բոլոր նախաձեռնություններում»,-նշել է նախարարության խոսնակը։

Отозванный с поста постпреда Армении в ОДКБ Давид Вирабян займет важную и высокую должность – МИД
«Отзыв и назначение послов – естественный и продолжительный процесс, он осуществляется в результате заранее запланированной ротации, подтекста здесь искать не стоит», – так отреагировали в министерстве иностранных дел Армении в связи с темой отзыва Давида Вирабяна с должности Постоянного и Полномочного представителя Республики Армения при Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ).
По словам пресс-секретаря МИД Армении Анны Нагдалян, Давид Вирабян в центральном аппарате внешнеполитического ведомства займет важную и высокую должность – из столицы координируя и направление работы, проводимой в бытность постпредом РА при ОДКБ.
«И г-н Вирабян, и г-н Биягов имеют высокую профессиональную подготовку, и профессионализм, навыки и эффективность нашего дипломатического персонала ни у кого не должны вызывать сомнений. Поздравляем наших коллег и желаем всяческих успехов во всех их начинаниях», – отметила Нагдалян.