«Ժամանակ».Ծառուկյանը թիմին կոնսոլիդացնելու նպատակով համոզել է, որ կոալիցիոն կառավարության մաս են լինելու
09:27 23/11/2018
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը իր թիմին կոնսոլիդացնելու նպատակով նրանց համոզել է, որ խորհրդարանական ընտրություններից հետո «Բարգավաճ Հայաստանը» կրկին մաս է կազմելու կոալիցիոն կառավարությանը և  ըստ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ ունեցած պայմանավորվածության՝ ստանալու է նախարարական պորտֆելների 1/3-ը:
Ծառուկյանը հասկանում է, որ իր թիմում խուճապային տրամադրություններ են, և շատերը հասկանում են, որ իրենք ոչ մի հնարավորություն չունեն հայտնվելու խորհրդարանում, բայց նրանց իր կողքին պահելու համար ուզում է համոզել, որ ամեն ինչ ընտրություններով չի ավարտվելու, և ոմանք գործ կստանան գործադիրում: Կան միամիտներ, որ հավատում են այս հեքիաթին»:

«Жаманак»: Гагик Царукян для консолидации своей команды, убедил их, что будет частью коалиционного правительства
12:18 23/11/2018
Газета «Жаманак» пишет, что председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян, для консолидации своей команды, убедил их в том, что после парламентских выборов партия «Процветающая Армения» вновь составит часть коалиции и, согласно договоренности с премьер-министром Николом Пашиняном, получит 1/3 министерских портфелей.
«Царукян понимает, что в его команде царят панические настроения и многие осознают, что у них нет никакой возможности оказаться в парламенте, однако чтобы удержать их рядом хочет уговорить в том, что все не заканчивается выборами, и некоторые получат должность в правительстве. Есть наивные, которые верят в эту сказку», - отмечает газета.