Բեռլինյան համերգից առաջ Երևանում ՀԱՖՆ-ի գլխավոր փորձի մուտքն ազատ է բոլորի համար
Նոյեմբերի 28-ին տեղի կունենա Հայաստանի Ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի համերգը հանրահայտ Կոնցերտհաուս Բեռլինում (Konzerthaus Berlin) համաշխարհային մեծ ճանաչում ունեցող, իր սերնդի ամենապահանջված հայազգի ջութակահար Սերգեյ Խաչատրյանի մասնակցությամբ: Համերգը կղեկավարի ՀԱՖՆ գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր, Արվեստի վաստակավոր գործիչ Էդուարդ Թոփչյանը:
Նվագախմբից տեղեկացնում ենք, որ համերգը նվիրված է հայ անվանի կոմպոզիտոր Արամ Խաչատրյանի ծննդյան 115- ամյակին: Ծրագրում կհնչի Ա. Խաչատրյանի ջութակի կոնցերտը՝ Սերգեյ Խաչատրյանի կատարմամբ, Սյուիտ «Սպարտակ» բալետից և Շոստակովիչի թիվ 5 սիմֆոնիան: Կոնցերտհաուս Բեռլինում տեղի ունենալիք համերգի կազմակերպիչն ու հրավիրող կողմն է «Հանս Ադլեր» (Hans Adler) գերմանական երաժշտական գործակալությունը: Համերգին աջակցում է Գերմանիայում Հայաստանի դեսպանությունը՝ ի դեմս Գերմանիայում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ա. Սմբատյանի:
Բեռլինում կայանալիք համերգից առաջ նոյեմբերի 26-ին, ժամը 18:00-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում տեղի կունենա համերգի գլխավոր փորձը՝ մուտքն ազատ է բոլորի համար:

Armenian National Philharmonic Orchestra and Sergey Khachatryan to perform in Berlin
On November 28, the Armenian National Philharmonic Orchestra will perform at the famous Konzerthaus Berlin with the participation of the world-renowned Armenian violinist Sergey Khachatryan. The concert will be conducted by the Artistic Director and Principal Conductor of the Armenian Philharmonic Orchestra Eduard Topchyan.
The orchestra informed that the concert is dedicated to the 115th anniversary of the famous Armenian composer Aram Khachaturyan. The program will feature A. Khachaturyan's violin concerto, a suite from ballet Spartacus, and Symphony No. 5 by Shostakovich performed by Sergey Khachatryan. The concert is initiated and organised by by Hans Adler German Music Agency. The concert is sponsored by the Armenian Embassy in Germany, in the person of the Armenian Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Germany, A. Smbatyan.
The rehearsal of the concert will be held at Aram Khachatryan Concert Hall on November 26, at 15h00 CET. The concert is free-entry for all.