Լոնդոնի «Արսենալը» ժամանել է Կիև. Եվրոպայի լիգայի խմբային փուլի 5-րդ տուրի շրջանակներում կհանդիպի Պոլտավայի «Վորսկլայի»-ն: Тribuna.com-ը գրում է, որ նախախաղային ասուլիսին մասնակցել է նաև Հայաստանի հավաքականի և «Արսենալ»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը պատասխանել է հարցին՝ թե «ավելի շատ կարոտել եք Կիևին թե Պոլտավային, որտե՞ղ եք ավելի շատ ուզում խաղալ»:
«Քանի որ ես խաղացել եմ Դոնեցկի «Մետալուրգում» և «Շախտյորում», ավելի շատ կարոտել եմ Դոնեցկը: Մենք պատրաստ էինք խաղալ Պոլտավայում, հիմա էլ պատրաստ ենք խաղալ Կիևում: Մեզ համար տարբերություն չկա: Կարող էինք մեկնել նաև Պոլտավա: Բայց որոշումն ընդունված է: Ափսոս, իհարկե, Պոլտավան, քանի որ վստահ եմ, որ քաղաքը սպասում էր այս խաղին»,- ասել է Մխիթարյանը։
Ուկրաինայի արևելյան շրջաններում հայտարարվել էր ռազմական դրություն, ինչի պատճառով նոյեմբերի 29-ին կայանալիք հանդիպումը Պոլտավայից տեղափոխվել է Կիևի «Օլիմպիական» ստադիոն:

Генрих Мхитарян: Больше всего соскучился по Донецку
Армянский полузащитник  лондонского «Арсенала» Генрих Мхитарян прокомментировал перенос матча Лиги Европы с «Ворсклой» из Полтавы в Киев, пишет sport-express.ru.
На вопрос, где бы он больше хотел сыграть, Мхитарян ответил: «Поскольку я играл в "Шахтере" и донецком "Металлурге", то больше всего соскучился по Донецку. Мы были готовы играть и в Полтаве, и в Киеве. Нам все равно. Мы могли преодолеть путь в Полтаву, а могли в Киев. Но решение принято – мы здесь. Жаль только Полтаву – уверен, что город ждал матч».
Матч состоится в Киеве 29 ноября и начнется в 21.55 по ереванскому времени. В составе «Ворсклы» выступает армянский хавбек  Гегам Кадимян.
Матч 5-го тура группового этапа Лиги Европы «Ворскла» – «Арсенал» перенесен из Полтавы в Киев на стадион «Олимпийский» из соображений безопасности, сообщается на официальном сайте Союза европейских футбольных ассоциаций (УЕФА).