Քվենտին Տարանտինոն ամուսնացել է իսայելցի մոդելի հետ
Քվենտին Տարանտինոն արդեն ամուսնացած տղամարդ է։ 55-ամյա Տարանտինոն նախօրեին Լոս Անջելեսում ամուսնացել է 35-ամյա իսրայելցի մոդել, երգչուհի Դանիելլա Փիքի հետ։ Հայտնում է People-ը։
Տարանտինոն ու Դանիելլան հանդիպել էին դեռևս 2009թ․-ին, երբ Տարանտինոն Իսրայելում գովազդում էր իր «Անփառունակ սրիկաները» ֆիլմը։ Նրանք այդ ժամանակ բաժանվեցին, սակայն միացան 2015թ․-ին, երբ Տարանտինոն բաժանվեց իր դիզայներ ընկերուհուց՝ Քուրթնի Հոֆմենից։
Այս ամուսնությունը երկուսի համար էլ առաջինն է․ Տարանտինոն էլ նախկինում ամուսնացած չի եղել, ինչը նա բացատրում էր նրանով, որ երբ ֆիլմ է նկարում, ուրիշ ոչինչ չի կարող անել ու ոչ մի բան չի կարող կանգնել իր ճանապարհին։

Quentin Tarantino is a newly married man. After proposing to on-again, off-again girlfriend Daniella Pick in the summer of 2017, the pair tied the knot on Wednesday in Los Angeles, according to People.
Tarantino, 55, met 35-year-old Israeli singer and model Pick in 2009 while in Israel promoting his film Inglourious Basterds. They later broke up but reconnected in 2015 after the Kill Bill director split with his costume designer girlfriend Courtney Hoffman.
This wedding is the first for both of them. In 2009, Tarantino explained why he has never married before: “When I’m doing a movie, I’m not doing anything else. It’s all about the movie. I don’t have a wife. I don’t have a kid. Nothing can get in my way.”