Սոս Սարգսյանի անվան համազգային թատրոնն ունի նոր գեղարվեստական ղեկավար
Սոս Սարգսյանի անվան համազգային թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար է նշանակվել բեմադրիչ, ռեժիսոր Սուրեն Շահվերդյանը։
«Համաձայնեցնելով պետական լիազոր մարմնի հետ (ըստ «Սոս Սարգսյանի անվան համազգային թատրոն» ՊՈԱԿ-ի կանոնադրության 38-րդ կետի)՝ թատրոնի գեղարվեստական ղեկավարի պաշտոնում տնօրեն Վիգեն Չալդրանյանի թիվ 55 հրամանով նշանակվել է Սուրեն Շահվերդյանը»,- նշված է թատրոնի ֆեյսբուքյան էջում տեղադրված հայտարարության մեջ:
2016 թվականի դեկտեմբերին ՀՀ մշակույթի նախարար Արմեն Ամիրյանի հրամանով ռեժիսոր Վիգեն Չալդրանյանը նշանակվել է Համազգային թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար։ 2017 թվականի դեկտեմբերին նա  ընտրվել էր նաև «Սոս Սարգսյանի անվան համազգային թատրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն։
Սուրեն Շահվերդյանը պայքարում էր նաև Կոնստանտին Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար նշանակվելու համար, բայց թատրոնի տնօրենի որոշմամբ գեղարվեստական ղեկավար էր նշանակվել Կարեն Ներսիսյանը։

Назначен новый худрук театра «Амазгаин» имени Соса Саркисяна
Художественным руководителем театра «Амазгаин» имени Соса Саркисяна назначен постановщик, режиссер Сурен Шахвердян.
«При согласовании с государственным полномочным органом (согласно п.38 Устава ГНКО "Театр имени Соса Саркисяна Амазгаин"), указом №55 директора Вигена Чалдраняна на пост художественного руководителя театра назначить Сурена Шахвердяна», – говорится в заявлении театра, размещенном социальной сети Facebook.
В декабре 2016 года режиссер Виген Чалдранян был назначен на должность директора театра «Амазгаин». В декабре 2017 года он был избран также директором ГНКО «Театр имени Соса Саркисяна Амазгаин».
Сурен Шахвердян претендовал также за пост художественного руководителя Ереванского русского драматического театра имени Константина Станиславского. Пост художественного руководителя театра им. Станиславского занял режиссер Карен Нерсисян.