Հիփոթեքի աննախադեպ պայմաններ՝ Կոնվերս Բանկում գործող և նոր հաճախորդների համար
Կոնվերս Բանկը բարելավել է սեփական ռեսուրսներով հիփոթեքային վարկավորման պայմանները և գործարկել նոր գործիքներ:
«Կոնվերս Բանկը՝ 25-ամյակի կապակցությամբ հաճախորդներին է առաջարկում անշարժ գույքի ձեռքբերման, կառուցապատման և վերանորոգման ֆինանսավորում աննախադեպ պայմաններով: Մասնավորապես. հաճախորդները այսուհետ հնարավորություն կունենան տարեկան մեկ անգամ «արձակուրդ վերցնել» հիփոթեքի մարումից՝ հետաձգելով հերթական վճարումը: Սա կարևոր նոր հնարավորություն է, որի շնորհիվ ֆինանսական հոսքերի ժամանակավոր փոփոխման պայմաններում (արձակուրդ և այլն) մեր հաճախորդները կարող են չկատարել հերթական մարումը և խուսափել ֆինանսական բարդություններից»,- հայտնում են Կոնվերս Բանկից:
Զուգահեռաբար, նվազեցվել են հիփոթեքային վարկավորման տոկոսադրույքները, վերանայվել են որոշ վարկատեսակների վարկի տրամադրման վճարի չափերն ու տրամադրման ժամկետները: Իսկ Երևան քաղաքում գտնվող բնակարանների ձեռքբերման վարկերի համար ներդրվել է հաճախորդին՝ վարկի մարման մինչև 12 ամիս արտոնյալ ժամանակաշրջանի տրամադրման հնարավորություն:

Converse Bank has improved the terms of mortgage lending with its own resources and has implemented new tools, the bank said in a press release.
“On the occasion of its 25th anniversary, Converse Bank offers its clients loans for purchase, construction and renovation of real estate on unprecedented terms and conditions. Namely, customers will now have the opportunity to “take a leave” from mortgage loan repayment once a year, postponing the next installment. This is an important new opportunity, owing to which, in case of a temporary change in financial flows (vacation, etc.) our customers may defer the regular installment without having to face financial problems,” a source at the bank said.
Simultaneously, interest rates on mortgage lending have been reduced and the amount of the fee charged for issuance of several loan products and the loan maturity has been revised. Besides, in case of loans issued for buying apartments in Yerevan, the customer will be offered the opportunity of getting a grace period up to 12 months.