Հիփոթեքի աննախադեպ պայմաններ՝ Կոնվերս Բանկում գործող և նոր հաճախորդների համար
Կոնվերս Բանկը բարելավել է սեփական ռեսուրսներով հիփոթեքային վարկավորման պայմանները և գործարկել նոր գործիքներ:
«Կոնվերս Բանկը՝ 25-ամյակի կապակցությամբ հաճախորդներին է առաջարկում անշարժ գույքի ձեռքբերման, կառուցապատման և վերանորոգման ֆինանսավորում աննախադեպ պայմաններով: Մասնավորապես. հաճախորդները այսուհետ հնարավորություն կունենան տարեկան մեկ անգամ «արձակուրդ վերցնել» հիփոթեքի մարումից՝ հետաձգելով հերթական վճարումը: Սա կարևոր նոր հնարավորություն է, որի շնորհիվ ֆինանսական հոսքերի ժամանակավոր փոփոխման պայմաններում (արձակուրդ և այլն) մեր հաճախորդները կարող են չկատարել հերթական մարումը և խուսափել ֆինանսական բարդություններից»,- հայտնում են Կոնվերս Բանկից:
Զուգահեռաբար, նվազեցվել են հիփոթեքային վարկավորման տոկոսադրույքները, վերանայվել են որոշ վարկատեսակների վարկի տրամադրման վճարի չափերն ու տրամադրման ժամկետները: Իսկ Երևան քաղաքում գտնվող բնակարանների ձեռքբերման վարկերի համար ներդրվել է հաճախորդին՝ վարկի մարման մինչև 12 ամիս արտոնյալ ժամանակաշրջանի տրամադրման հնարավորություն:

Беспрецедентные условия ипотечного кредитования для банковских клиентов в Армении
Конверс Банк улучшил условия ипотечного кредитования за счет собственных ресурсов и внедрил новые инструменты.
«По случаю своего 25-летнего юбилея, Конверс Банк предлагает клиентам финансирование покупки, строительства и ремонта недвижимого имущества на беспрецедентных условиях. В частности, клиенты теперь будут иметь возможность “взять отпуск” от погашения ипотечного кредита раз в год, отложив очередной платеж. Это важная новая возможность, благодаря которой наши клиенты, в случае временного изменения финансовых потоков (на время отпуска и т.п.), смогут не выполнить очередной платеж и избежать финансовых трудностей», – заявили в Конверс Банке.
Кроме того, понижены процентные ставки по ипотечному кредитованию, по нескольким типам кредитов пересмотрен размер платы за предоставление и сроки погашения кредита. А в отношении кредитов, выдаваемых для приобретения квартир в Ереване, клиентам будет предоставлена возможность воспользоваться льготным периодом для погашения кредита, до 12-и месяцев.
С подробностями о кредитных продуктах, предоставляемых за счет собственных ресурсов Банка, можно ознакомиться, перейдя по ссылке.