Թրամփը թվիթերով հայտնել է ՌԴ հետ սպառազինության մրցավազքի ավարտի ցանկության մասին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը թվիթերում գրառում է արել, որում նշում է, որ ցանկանում է Ռուսաստանի հետ հաշտեցում ու սպառազինությունների մրցավազքի ավարտ։ Այս մասին հայտնում է Russia insider-ը։
«Ես համոզված եմ, որ ապագայում մի օր, նախագահ Սին (Չինաստանի նախագահ Սի Ցզինպին) ու ես՝ Ռուսաստանի նախագահ Պուտինի հետ միասին, կսկսենք խոսել իմաստալից դադարի մասին, որը դարձել է խոշոր ու անվերահսկելի զենքի մրցավազք։ ԱՄՆ-ն այս տարի ծախսել է 716մլրդ դոլար։ Սա խելագարություն է»,-գրել է Թրամփը թվիթերում։
Արդյո՞ք այս թվիթին կհաջորդեն քայլեր, ցույց կտա ժամանակը՝ հաշվի առնելով Թրամփի տատանողական քաղաքականությունը։
Հիշեցնենք, որ Թրամփը չեղարկեց Պուտինի հետ դեկտեմբերի 1-ին նախատեսված հանդիպումը Բուենոս Այրեսում՝ Կերչի նեղուցում ռուս-ուկրաինական բախման պատճառով։

Trump tweets that he wants to end ‘crazy’ arms race with Russia
U.S. President Donald Trump’s latest tweet signals he wants reconciliation and an end to the new global arms race - and the main country he is in the race with is Russia, with their astonishing array of futuristic weapons that are decades ahead of the US, Russia Insider reports.
"I am certain that, at some time in the future, President Xi and I, together with President Putin of Russia, will start talking about a meaningful halt to what has become a major and uncontrollable Arms Race. The U.S. spent 716 Billion Dollars this year. Crazy!" he tweeted.
"Will this tweet precede a change in warmongering policy, or is Trump trying to tell his base that the deep state is holding him back? Time will tell," says the article.
Trump canceled a planned meeting with Russian President Vladimir Putin at the Group of 20 Nations summit on Thursday over the Russia-Ukraine sea dispute.