Իսպանիայում փնտրում են 3 միլիոն եվրո արժողությամբ «Ստրադիվարիուսի ջութակի» տիրոջը
Իսպանիայում փնտրում են 18-րդ դարում Անտոնիո Ստրադիվարիուսի կողմից պատրաստված ջութակի տիրոջը։ Այս մասին հայտնում է «Գազետա.ռու»-ն՝ վկայակոչելով «El Pais»-ին։
Որոշ մասնագետների կարծիքով, գործիքի արժեքը 3 միլիոն եվրո է։ Միաժամանակ, երկու փորձագետներ հայտնել են, որ ջութակը 18-րդ դարի կրկնօրինակ է։
Նշվում է, որ գործիքն իրավապահ մարմինների կողմից առգրավվել է 2007 թվականին՝ հատուկ գործողության ժամանակ։ Ջութակն Անդալուզիա ուղարկել ցանկացել են ռումինացի ներգաղթյալները։
Կայքում, որտեղ հրապարակվում են իրավապահների կողմից առգրավված գործիքները, ջութակը ներկայացված է որպես բնօրինակ։

In Spain, they are looking for the owner of the violin made by Antonio Stradivarius in the 18th century, El Pais reported, according to Gazeta.ru.
According to experts, the estimated value of the instrument is 3 million euros. At the same time, two experts reported that the violin was an 18th-century imitation.
The instrument was confiscated by law enforcement bodies in 2007 during a special operation and was later sent to Andalusia by Romanian immigrants.
On the website, where the tools confiscated by law enforcement officials are published, the violin is presented as original.