Արմեն Սարգսյան. Սա յուրաքանչյուր քաղաքացու համար իր պարտականությունն ու պատասխանատվությունը ցուցադրելու պահ է
Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընտրատեղամաս էր եկել տիկնոջ՝ Նունե Սարգսյանի հետ։ Նրանք քվեարկեցին Գրողների միության շենքում տեղակայված թիվ 9/59 ընտրատեղամասում։
«Ես ուզում եմ շնորհավորել Հայաստանի բոլոր քաղաքացիներին այս օրվա կապակցությամբ։ Սա շատ կարևոր օր է։ Ժողովորդն իր կամքը պետք է արտահայտի։ Ճիշտ ժամանակն է, որպեսզի մարդիկ ասեն, թե ինչպիսի երկրում են ցանկանում ապրել, որպեսզի մարդիկ որոշենք իրենց ընտանիքների և երեխաների ապագան։ Այնպես որ ուղերձը պարզ է, շնորհավորանքներս բոլորին»,-քվեարկելուց հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արմեն Սարգսյանը։
Նա հույս հայտնեց, որ քաղաքացիներն իրենց տոնը կնշեն ընտրատեղամաս գալով ու ընտրելով ազատ, անկախ ու անկաշկանդ, անկախ այն բանից, թե ումն են իր ձայնը տալու։
«Իսկապես ես հույս ունեմ, որ այս ընտրությունները կլինեն ազատ ու անկախ, կլինեն ընտրություններ ապագայի համար։ Յուրաքանչյուր ընտրող պետք է դատի իր խղճով, մտածի այն պատասխանատվության մասին, որը կրում է։ Պատասխանատվություն կրում են բոլորը մեր երկրի ապագայի համար՝ և նախագահը, և վարչապետը, և Ազգային Ժողովը, և Ազգային Ժողովի նախագահը, բայց նախ և առաջ քաղաքացին։ Եվ սա յուրաքանչյուր քաղաքացու համար իր պարտականությունն ու պատասխանատվությունը ցուցադրելու պահ է»,-ասաց Արմեն Սարգսյանը։

«Это очень важный день»: Президент Армении Армен Саркисян выполнил свой гражданский долг
Президент Армении Армен Саркисян сегодня, 9 декабря, на избирательном участке 9/59 проголосовал на внеочередных выборах в Национальное Собрание РА.
«Хочу поздравить всех граждан Армении с этим днем. Это очень важный день. Народ должен выразить свою волю. Пришло время, чтобы люди сказали, в какой стране они хотят жить, чтобы люди решали будущее своих семей и детей. Так что, месседж понятен, поздравлению всех нас», – сказал он после голосования в беседе с журналистами.
Он выразил надежду, что граждане отпразднуют свой праздник, отправившись на избирательный участок и проголосовав свободно, независимо от того, кому отдадут свой голос.
«На самом деле надеюсь, что эти выборы будут свободными и независимыми, станут выборами будущего. Каждый избиратель должен судить по совести, думать о той ответственности, которую несет.
Все несут ответственность за наше будущее: и президент, и премьер-министр, и Национальное Собрание, и председатель Национального Собрания, но, в первую очередь, ответственность несут граждане. И для каждого гражданина это момент, чтобы продемонстрировать свою ответственность и обязанность», – сказал президент.