Զոհրաբ Մնացականյան.  Հայաստանը պարտավոր է միշտ ամրագրել «այլևս երբեքը»
«Ցեղասպանության զոհերի հիշատակը մեր բոլորի սրտերում է, քանի դեռ մեր ականջին են ցեղասպանություն վերապրածների պատմությունները, քանի կա մեր ընդհանուր հիշողոթյունն ու ինքնությունը պահպանելու կամքը»,- իր խոսքում հայտարարել է Զոհրաբ Մնացականյանը «Ցեղասպանության հանցագործությունը կանխարգելելու և պատժելու մասին» կոնվենցիայի 70-ամյակին նվիրված համերգի ժամանակ։
ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության և հանրային դիվանգիտության վարչության փոխանցմամբ, նախարարի պաշտոնակատարն ընդգծել է,  Հայաստանը պարտավոր և վճռական է իր ներդրումն ունենալ միջազգային հանրության՝ ապագա ցեղասպանությունների կանխարգելմանն ուղղված միջոցների մշակման համատեղ ջանքերում՝ միշտ ամրագրելով «այլևս երբեքը»:
«Դեռևս 2015թ. հիմնելով «Ընդդեմ ցեղասպանության հանցագործության» գլոբալ ֆորումը՝ Հայաստանն ամուր հարթակ է տրամադրում ցեղասպանության կանխարգելման հարցում միջազգային համագործակցության համար: Այս համերգով բացված եմ հայտարարում Երևանի Երրորդ Գլոբալ ֆորումը, որը նվիրված է կրթության և մշակույթի միջոցով ցեղասպանության կանխարգելման հարցերին»,-նշել է նա։

Acting FM at Genocide Convention anniv.: Armenia obliged to reiterate ‘never again’
As long as we continue to hear the stories of genocide survivors and have the will to preserve our collective memory and identity, the remembrance of the victims of genocide will be in our hearts, Armenia’s Acting Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan said at a concert marking the 70th anniversary of the Convention on the Prevention and Punishment of the Crime of Genocide.
In his remarks released by the Foreign Ministry, the foreign policy chief stressed that Armenia is obliged and resolute to make its input in continuous collective efforts of the international community to prevent future genocides by reiterating the “never again”.
“Armenia, by founding the Global Forum “Against the Crime of Genocide” back in 2015, provides a firm platform for international cooperation on genocide prevention.  With this concert, I declare the Yerevan Third Global Forum, dedicated to the issue of preventing genocide through education and culture, to be open,” he said.