«Հրապարակ». Հայաստանի արտաքին «փայլուն» քաղաքականությունը շարունակվում է
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայաստանի արտաքին «փայլուն» քաղաքականությունը շարունակվում է։ Արտգործնախարարության կայքը հաղորդում է նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի բարձր մակարդակի հանդիպումների մասին, սակայն լռում է չստացված հանդիպումների մասին։ Օրինակ, տեղեկատվություն կա, որ «դեկտեմբերի 4-ին ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Զոհրաբ Մնացականյանի հանդիպումը ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ռոուզ Գոտեմոլլերի հետ», սակայն չի ասվում, որ նախարարն ամեն ինչ արել է, որ իրեն ընդունի ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Ստոլտենբերգը՝ չի հաջողվել, ստիպված բավարարվել է տիկին Գոտեմոլլերի հետ հանդիպմամբ:
Կամ՝ կայքում լուր կա, որ «դեկտեմբերի 6-ին Միլանում ընթացող ԵԱՀԿ 25-րդ նախարարական համաժողովի շրջանակներում տեղի ունեցավ Հայաստանի ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Զոհրաբ Մնացականյանի հանդիպումն ԱՄՆ պետքարտուղարի տեղակալ Ուեսս Միթչելի հետ», սակայն չի ասվում, որ դեկտեմբերի 4-ին Բրյուսելում նա ամեն ինչ արել է, որ հանդիպի ԱՄՆ պետքարտուղար Մայք Պոմպեոյի հետ, չի հաջողվել, բավարարվել է տեղակալի հետ հանդիպմամբ»:

«Грапарак»: «Блестящая» внешняя политика Армении продолжается
Газета «Грапарак» пишет, что «блестящая» внешняя политика Армении продолжается. Сайт министерства иностранных дел сообщает о встречах министра Зограба Мнацаканяна на высоком уровне, однако молчит о неудавшихся встречах.
«Например, есть информация о том, что «4 декабря в штаб-квартире НАТО состоялась встреча и.о. главы МИД Зограба Мнацаканяна с заместителем генерального секретаря Роуз Гетемюллер», однако не говорится о том, что министр пытался сделать все, чтобы его принял генсек НАТО Йенс Столтенберг, однако не получилось, и вынуждено удовлетворился встречей с госпожой Роуз Гетемюллер.
Или на сайте есть новость, что «6 декабря в рамках проходящей в Милане 25-ой министерской конференции ОБСЕ состоялась встреча и.о. главы МИД Зограба Мнацаканяна с помощником госсекретаря США по делам Европы и Евразии Аарон Весс Митчелл», однако не говорится о том, что 4 декабря в Брюсселе он пытался сделать все, чтобы встретиться с госсекретарем США Майком Помпео, но не удалось, посему удовлетворился встречей с его помощником», - пишет газета.