Խնկո-Ապոր անվան ազգային մանկական գրադարանում դեկտեմբերի 14-ին կանցկացվի ցուցահանդես-տոնավաճառ՝ նվիրված Խնկո-Ապոր անվան ազգային մանկական գրադարանի 85, «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալության 100, և «Էդիթ Պրինտ» հրատարակչության 25-ամյակներին:
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալության տնօրեն Արամ Անանյանն ասաց. «Եթե ուզում ենք ունենալ լավ, հետաքրքիր, կաղապարներից դուրս մտածող սերունդ մանկական գիքրը պետք է խրախուսենք, դեռահասների շրջանում ընթերցասիրությունը»։
Խնկո-Ապոր անվան ազգային մանկական գրադարանի տնօրեն Ռուզան Տոնոյանը մանրամասնեց ամբողջ օրը, կլինեն նոր գրքերի շնորհանդեսներ, թատերական ներկայացուցիչներ. «Սա կարծում եմ լավագույն հարթակն է՝ գիրքն ընթերցողին ներկայացնելու համար»։
Տոնոյանն նշեց, որ գրադարանի համար այս տարին հագեցած է եղել միջոցառումներով։
«Էդիթ Պրինտ» հրատարակչության տնօրեն Մկրտիչ Կարապետյանը հավելեց, որ տոնավաճառին հնարավոր կլինի գտնել ցանկացած ճաշակի, ոճի, ինչպես նաև ինտերակտիվ գրքեր։
«Մարդիկ ավելի շատ սկսել են կարդալ, մարդիկ նորից մոտենում են գրքին, ոչ թե էլեկտրոնային, այլ հենց տպագիր գրքին։ Տարին մեզ համար շատ հաջողված էր, շուրջ հարյուր գիրք ենք հրատարակել»,- ասաց Կարապետյանը։

Khnko Aper children’s library in Yerevan will host a book exhibition-sale on December 14. The event is dedicated to the 85th anniversary of the library, the 100th anniversary of Armenpress news agency and the 25th anniversary of “Edit Print” publishing house.
“If we want to have book-lover interesting generation with thinking outside the box, we should encourage children’s literature and books, to promote the culture of reading among the young people,” Director of Armenpress news agency Aram Ananyan told reporters at a press conference on Wednesday.
Director of the Khnko Aper library Ruzan Tonoyan added the event will feature presentations of new books and theatrical performances. Director of “Edit Print” publishing house Mkrtich Karapetyan said the fair will offer books of different reading tastes, styles, including interactive ones.
“People are prone to read more and more and interestingly, the tendency is going toward not the electronic books, but the paper version. The year was quite successful for our publishing house as we published around 100 books,” Karapetyan said.