«Իրատես» թերթը գրում է. «Ընտրություններից հետո, որոնց արդյունքները ոչ բոլորի համար են արժանահավատ՝ թե՛ մասնակցության, թե՛ ՀՀԿ-ի «եզրային» ցուցանիշների, թե՛ «Իմ քայլի» 88 մանդատի առումով (2/3-ի ակնհայտ ապահովում կարևորագույն օրենքների համար մեկ ուժի ձայների սպասարկման տեսանկյունից), նոր թափ է հավաքել ճնշումը քարոզարշավի ժամանակ Փաշինյանի ու նրա թիմի անծրագիր-անբովանդակ քաղաքականությունն ակտիվորեն քննադատած ՀՀԿ-ականների նկատմամբ։
Համապատասխան մարմիններին հրահանգ է տրված՝ մանրադիտակով ուսումնասիրել նրանց բոլորի անցած ուղին, գործունեությունը, հայտնած մտքերը և շատ արագ գործի անցնել, որպեսզի բոլորին հասկանալի լինի՝ ով է այսուհետ երկրի «տերը», որի կարծիքից տարբերվող կարծիք չի հանդուրժվելու»:

Газета «Иратес» пишет, что после внеочередных парламентских выборов, результаты которых не для всех являются достоверными и в плане участия, и в плане «предельного» результата Республиканской партии, и в плане 88 депутатских мандатов блока «Мой шаг» (с точки зрения явного обеспечения 2/3 голосов одной политической силы для принятия важнейших законов), набирает новый оборот давление на Республиканскую партию, которая активно критиковала в предвыборный период бессодержательную и лишенную программы политику Пашиняна и его команды.
«Соответствующим органам дано указание изучить через микроскоп пройденный всеми представителями РПА путь, деятельность и высказанные мысли и очень быстро перейти к делу, чтобы всем стало понятно, кто отныне «хозяин» в стране, отличающееся от мнения которого мнение больше терпеть не будут», - пишет газета.