«Չեմ հավատում, որ դատավորի նկատմամբ ճնշում է իրականացվել ու այդ մասին հայտարարել է մեկ այլ դատավոր»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն այս մասին ասաց ՀՀ արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Արտակ Զեյնալյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյոք տեղյակ է, որ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գործով դատավորներից մեկը հայտարարել է, որ դատավորի նկատմամբ եղել է ճնշում:
«Չեմ ուզում դա մեկնաբանել, որովհետև դա պետք է բացառվի: Եթե այդպես լիներ, դա կլիներ դատական օրենսգրքով նախատեսված խախտում: Դատավորն իրավունք չունի նման հայտարարություններ անել և ես չեմ հավատում դրան», - ասաց Զեյնալյանը:
Անդրադառնալով օրերս «Երևան-Կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկ այցելությանը՝ Զեյնալյանը հայտնեց, որ այնտեղ այցելել է Նաիրի Հունանյանին։
«Տեսել եմ նրան խցում, առանձնազրույց եմ ունեցել։ Խոսել ենք նրա առողջական վիճակից, խորհուրդ եմ տվել ավելի շատ զբաղվել սպորտով»,- ասաց նախարարի պաշտոնակատարը։

«Не верю, что в отношении судьи было осуществлено давление и об этом заявил другой судья», – об этом сегодня на пресс-конференции заявил исполняющий обязанности министра юстиции Армении Артак Зейналян, отвечая на вопрос в курсе ли он, что один из судей по делу второго президента РА Роберта Кочаряна заявил, что в отношении судьи было осуществлено давление.
«Не хочу комментировать это, поскольку подобное должно быть исключено. Если бы это было так, то это было бы установленным судебным кодексом нарушением. Судья не имеет никакого права выступать с подобными заявлениями, и я не верю этому», – отметил А. Зейналян.
Комментируя свой недавний визит в УИУ «Ереван-Нубарашен», А. Зейналян сообщил, что посетил также содержащегося там Наири Унаняна.
«Видел его, побеседовал с ним. Говорили о его состоянии здоровья, я ему посоветовал больше заниматься спортом», – отметил и.о. министра.