Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 20-ին ժամը 08:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Դժվարանցանելի են Վարդենյաց լեռնանցքը և Ալագյազ-Արթիկ ավտոճանապարհը: Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Դիլիջանի ոլորաններում, Սյունիքի մարզի Գորիս-Կապան ավտոճանապարհին և Գորիս քաղաքում առկա է մառախուղ:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ գործակալությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար:
Վրաստանի ենթակառուցվածքների նախարարության ճանապարհային դեպարտամենտից ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությանը տեղեկացնում են, որ դեկտեմբերի 20-ին՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ, Ստեփանծմինդա – Լարս ավտոճանապարհը բաց է տրանսպորտային բոլոր միջոցների համար:

Some roads difficult to pass in Armenia
Some highways are difficult to pass in the territory of Armenia as of 8am Thursday, the Ministry of Emergency Situations told Panorama.am.
Vardenyats Pass and Alagyaz-Artik highway are hardly passable. Sotk-Karvachar highway is partly covered with black ice.
Fog has descended over the Dilijan curves, Goris-Kapan highway and the town of Goris in Armenia’s Syunik Province.
Drivers are strictly recommended to use winter tires when traveling to regions.
According to the Emergency Situations Department of Georgia’s Ministry of Internal Affairs, Stepantsminda-Lars highway is open for all types of vehicles.
The General Department of the Russian Ministry of Emergency Situations in North Ossetia reports stuck vehicles on the Russian side.