Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 20-ին ժամը 08:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Դժվարանցանելի են Վարդենյաց լեռնանցքը և Ալագյազ-Արթիկ ավտոճանապարհը: Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Դիլիջանի ոլորաններում, Սյունիքի մարզի Գորիս-Կապան ավտոճանապարհին և Գորիս քաղաքում առկա է մառախուղ:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ գործակալությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար:
Վրաստանի ենթակառուցվածքների նախարարության ճանապարհային դեպարտամենտից ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությանը տեղեկացնում են, որ դեկտեմբերի 20-ին՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ, Ստեփանծմինդա – Լարս ավտոճանապարհը բաց է տրանսպորտային բոլոր միջոցների համար:

На территории Армении есть труднопроходимые автодороги
Сегодня, 20 декабря, по положению на 08:00, на территории Армении есть труднопроходимые автодороги. Подробности представляет пресс-служба МЧС Армении.
Труднопроходимы Варденяцский перевал и автодорога Алагяз-Артик. На автодороге Сотк-Карвачар местами образовалась гололедица.
На серпантинах Дилижана, автодороге Горис-Капан Сюникской области РА и в городе Горис наблюдается туман.
МЧС Армении рекомендует водителям отправляться в области на автомобилях, оборудованных исключительно зимними шинами.
Согласно полученным из агентства ЧС МВД Грузии данным, автодорога Степанцминда-Ларс открыта для всех видов автомобилей.
Согласно полученным из ЦУКС МЧС России по Республике Северная Осетия данным, с российской стороны скопились автомобили.