Էներգետիկայի ոլորտը մեր տնտեսության ռազմավարական ուղղություններից մեկն է. Բակո Սահակյան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր ընդունել է «Արցախէներգո» ընկերության մի խումբ աշխատակիցների՝ գործադիր տնօրեն Անդրանիկ Խաչատրյանի գլխավորությամբ:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ քննարկվել են ընկերության գործունեությանը, առկա խնդիրներին և ծրագրերին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ էներգետիկայի ոլորտը մեր տնտեսության ռազմավարական ուղղություններից մեկն է, և պետությունը այսուհետ ևս հատուկ ուշադրություն է դարձնելու ոլորտի զարգացմանը:
Բակո Սահակյանը շնորհավորել է ներկաներին մասնագիտական օրվա և գալիք Ամանորի ու Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ՝ մաղթելով նրանց հաջողություններ: Հանդիպմանը մասնակցել է ԱՀ պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян: Сфера энергетики является одним из стратегических направлений экономики Арцаха
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Бако Саакян сегодня, 21 декабря, принял группу сотрудников компании «Арцахэнерго» во главе с исполнительным директором Андраником Хачатряном. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Согласно информации, в ходе встречи обсужден ряд вопросов, касающихся деятельности компании, существующих проблем и реализуемых программ.
Б. Саакян отметил, что сфера энергетики является одним из стратегических направлений арцахской экономики, и государство и впредь будет уделять особое внимание развитию этой отрасли.
Бако Саакян поздравил присутствующих с профессиональным днем и наступающим Новым годом и Рождеством Христовым, пожелав им успехов.