Մադրիդի դատարանը Ռոնալդուի հետ կապված որոշումը հունվարին կկայացնի
Մադրիդի դատարանը «Յուվենտուսի» հարձակվող Քրիշտիանու Ռոնալդոյի՝ հարկերից խուսափելու գործի մասին որոշոմ կկայացնի հունվարի 21-ին։ Նիստին պետք է  ներկա լինի ինքը պորտուգալացին, որը նախկինում Իսպանիայի հարկային մարմինների հետ պայմանավորվածություն է ձեռք բերել։
«Սպորտ-էքսպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նա 18,8 մլն եվրոյի տուգանք պետք էվճարի, ինչպես նաև դատապարտվելու է երկու տարվա ազատազրկման, սակայն պայմանականորեն:
Իսպանիայի հարկային մարմինը մեղադրել է 2011-ից մինչև 2014 թվականները եկամուտները թաքցնելու մեջ  երբ նա հայտնվել է «Ռեալում»: Նա այդ ժամանակահատվածում հայտարարագրել է 11.5 մլն եվրո, իսկ իրականում այդ գումարը կազմել է 43 մլն: Նախկին պայմանավորվածության համաձայն՝ նա հարկային մարմնին արդեն վճարել է 13.5 մլն եվրո:

Мадридский суд вынесет решение по делу Криштиану Роналду
Мадридский суд вынесет решение по делу об уклонении от уплаты налогов со стороны нападающего «Ювентуса»  Криштиану Роналду. Об этом сообщает Sport-express.ru.
Согласно информации, заседание суда состоится 21 января. На нем должен присутствовать сам португалец, который ранее достиг договоренности с налоговыми органами Испании. Он выплатит штраф в размере 18,8 миллиона евро, а также будет осужден на два года тюрьмы, но условно.
Налоговые органы Испании обвинили Роналду в том, что он скрывал свои доходы от продажи имиджевых прав в период с 2011 по 2014 год, когда выступал в «Реале». Он задекларировал 11,5 миллиона евро доходов за тот период, тогда как в реальности сумма составила 43 миллиона. В налоговую по предварительному соглашению он уже заплатил 13,5 миллиона евро.