Վարդենյաց լեռնանցքը բքի պատճառով դժվարանցանելի է
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ այսօր ժամը 09:30-ի դրությամբ, Մաստարա-Լանջիկ, Գորիս-Սիսիան, Արթիկ-Արագած ավտոճանապարհներին և Վարդենյաց լեռնանցքում տեղ-տեղ մերկասառույց է:
Բաղրամյանի տարածաշրջանի ավտոճանապարհներին մառախուղ է, տեսանելիությունը՝ 50-60 մետր:
Վարդենյաց լեռնանցքը բքի պատճառով դժվարանցանելի է մարդատար մեքենաների համար, իսկ ծանրաքաշ և կցորդիչով տրանսպորտային միջոցների համար փակ է:
ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության մյուս ավտոճանապարհները բաց են:
Վրաստանի ենթակառուցվածքների նախարարության ճանապարհային դեպարտամենտից ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությանը տեղեկացնում են, որ դեկտեմբերի 25-ին՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ, Ստեփանծմինդա – Լարս ավտոճանապարհը բաց է տրանսպորտային բոլոր միջոցների համար:

Vardenyats pass closed for cargo trucks
Clear ice is observed on Mastara-Lanjik, Goris-Sisian. Artik-Aragats roads and on Vardenyats pass as of 9:30 am December 25, the ministry of transport, communication and information technologies reports. According to the source, fog is observed on roads in Baghramyan region with visibility of 50-60 meters.
Vardenyats pass is difficult to pass for light vehicles and closed for heavy vehicles and cargo trucks. Road clearing works with chemical salt and sand are underway.
All republican and interstate roads in the territory of Armenia are open for traffic, the source adds.