Beeline-ն ամփոփել է «Հաճախորդի օր» և «Հաճախորդի ձայն» ծրագրերի արդյունքները
Beeline-ն ամփոփել է «Հաճախորդի օր» և «Հաճախորդի ձայն» ծրագրերի արդյունքները, որի շրջանակում ընկերության ղեկավար կազմը շփվում է անմիջապես հաճախորդների հետ. ստանում է առաջարկներ բաժանորդներին հուզող հարցերի վերաբերյալ և օգնում լուծել բաժանորդներին հուզող հարցերը՝ հեռախոսով ու վաճառքի և սպասարկման գրասենյակներում։
Ընկերությունից հիշեցնում են, որ «Հաճախորդի օր» ծրագիրը մեկնարկել է 2018 թ-ի մարտին։ Այս ընթացքում ընկերության ղեկավար կազմն իրականացրել է ավելի քան 500 զանգ հաճախորդներին՝ օգնելով լուծել զանազան հարցեր։
Ընդհանուր առմամբ, այս տարվա ընթացքում ընկերությունը հաճախորդներից ստացվել և մշակվել է ավելի քան 60 000 տարբեր տեսակի դիմում։
«Հաճախորդի օրը» Beeline-ում անցկացվում է յուրաքանչյուր եռամսյակը մեկ։ Ընկերության ղեկավար կազմն այդ օրերին աշխատում է հաճախորդների հետ վաճառքի և սպասարկման գրասենյակներում՝ ներկայացնում գործող ծառայությունները և ստանում հետադարձ կապ բաժանորդներին հուզող հարցերի վերաբերյալ։ Այս տարվա ընթացքում, յուրաքանչյուր եռամսյակ ընկերության տարբեր ստորաբաժանումների ավելի քան 70 աշխատակիցներ մասնակցել են ծրագրին։
«Beeline-ի քաղաքականության կարևոր մասն է՝ օգնել հաճախորդներին և արագ արձագանքել նրանց առաջարկներին և բողոքներին։ Մենք ձգտում ենք հնարավորինս մոտ լինել մեր բաժանորդներին, իսկ այս երկու ծրագրերը շատ լավ գործիք են մեր նպատակին հասնելու համար: Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել բոլոր բաժանորդներին, ովքեր մեզ հետ կիսում են իրենց առաջարկները և օգնում մեզ ավելի լավ դառնալ», - նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Միջազգային Որակի օրը Beeline-ի 12 բաժանորդ, ովքեր առավել ակտիվ են գնահատել մեր ընկերության ծառայությունները, հետադարձ կապ են թողել և օգնել են բարելավել ծառայությունների որակը, հրավիրվել են Beeline-ի գլխավոր գրասենյակ։ Հյուրերի համար կազմակերպվել էր նաև շրջայց։

В Армении подвели итоги проектов «Голос Клиента» и «День Клиента»
Beeline подвел итоги проектов «День Клиента» и «Голос Клиента» - программ, в рамках которых менеджмент компании общается непосредственно с клиентами, принимая во внимание предложения и помогая абонентам с решением вопросов – по телефону и в офисах продаж и обслуживания.
Согласно релизу, проект «Голос Клиента» стартовал в марте 2018 года, и за это время менеджеры компании осуществили обратные звонки более чем 500 абонентам, замыкая обратную связь и помогая в решении различных проблем.
В целом же за этот год в компании было обработано более 60 000 отзывов клиентов.
«День Клиента» традиционно проходит в компании один раз в квартал. Руководство компании в этот день работает с клиентами в офисах продаж и обслуживания, представляет новые продукты, помогает абонентам с решением проблем и собирает обратную связь с предложениями и пожеланиями. В этом году в проекте приняли участие более 70 сотрудников различных отделов компании в каждом квартале.
«Стремление во всем помогать клиентам и быстро реагировать на жалобы и предложения – важная часть политики Beeline. Мы стараемся быть как можно ближе к нашим абонентам и эти два проекта стали хорошими инструментами в достижении нашей цели. Хочу поблагодарить всех абонентов, которые активно делились с нами своими предложениями и помогли нам стать еще лучше», - отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Отметим, что во Всемирный день качества в головной офис Beeline были приглашены 12 наиболее активных клиентов компании, которые часто участвовали в опросах и помогали улучшать качество услуг и продуктов. Для гостей Beeline организовал экскурсию по компании.