«Բարսելոնայի» հարձակվող Լիոնել Մեսսին կիսվել է մադրիդյան «Ռեալի» խաղի մասին հարձակվող Քրիշտիանո Ռոնալդուի «Յուվենտուս» տեղափոխվելուց հետո, նաև խոսել է պորտուգալացու հետ բազմամյա առճակատման մասին։
«Ես արդեն ասել եմ, որ «Ռեալը» շատ մեծ ակումբ է, որտեղ կան բավականին լավ խաղացողներ, բայց այնպիսի ֆուտբոլիստի հեռացումը, ինչպիսին Ռոնալդուն է, ցանկացած թիմի վրա կազդեր։ Նա շատ է բան է տալիս թիմին»,- championat.com-ի հաղորդմամբ՝ ասել է Մեսսին։
Նա նշել է, որ այն ժամանակը, երբ եղել են նույն լիգայում և ամեն անգամ ձգտել են հասնել հաղթանակի ամեն մեկն իր թիմում, հիանալի էր։
«Դա շատ հիանալի դիմադրություն էր, որտեղ մենք երկուսս էլ ուզում էինք ամրապնդել մեր սեփական խաղը։ Եվ, մտածում եմ, դա հիանալի էր նաև հանդիսատեսի համար»,- ասել է Լիոնել Մեսսին։

Стоимость Роналду и Мессии резко снизилась за 2018 год
Трансферная стоимость нападающего «Ювентуса» Криштиану Роналду и форварда «Барселоны» Лионеля Месси снизилась за 2018 год. Соответствующую информациюпубликует transfermarkt.com. Подробности передает «Лента.Ру».
Стоимость Месси упала со 180 до 160 миллионов. Роналду подешевел со 120 до 100 миллионов евро. В 2018-м году 31-летний аргентинец забил 47 мячей в 49 матчах во всех турнирах. Летом этого года 33-летний португалец перешел из «Реала» в «Ювентус» за 100 миллионов евро. За новый клуб он забил 13 мячей в 23 встречах чемпионата Италии и Лиги чемпионов.
В 2018 году впервые за 10 лет ни Месси, ни Роналду не получили «Золотой мяч». Обладателем трофея стал полузащитник «Реала» и сборной Хорватии Лука Модрич. Вместе с мадридцами он в третий раз подряд выиграл Лигу чемпионов, а с национальной командой стал вице-чемпионом мира.
Месси выступает за «Барселону» с 2000 года. В составе каталонцев он девять раз выигрывал чемпионат Испании и четырежды побеждал в Лиге чемпионов.