«Հրապարակ». Փաշինյանի իշխանության թիրախում է հայտնվել Արսենյանի որդին
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Եթե Աշոտ Արսենյանը՝ «Ջերմուկ գրուպ» ՓԲԸ հիմնադիր նախագահը, մինչև արտահերթ ընտրությունները Փաշինյանի «դաշնակիցն» էր, ու Վայոց ձորի մարզ կատարած այցի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանն անգամ հյուրընկալվեց Արսենյանի կրտսեր որդու՝ Վահագնի «անասնաֆերմայում», ապա ընտրություններից հետո Փաշինյանի իշխանության թիրախում է հայտնվել նաև Արսենյանի որդին՝ նույն Վահագնը։
Ինչպես հայտնի է, Արսենյանի երկու որդիներն էլ ազատվել են պարտադիր զինծառայությունից, ավագ որդին՝ Արսեն Արսենյանը, ուսումնառության ընթացքում ամուսնացել է և զինծառայությունից ազատվել է ընտանեկան տարկետման՝ երկու երեխա ունենալու հիմքով։ Իսկ կրտսեր որդի Վահագն Արսենյանը՝ առողջական, որոշ տեղեկություններով՝ տեսողության հետ կապված հիմքով։
Մեր տեղեկություններով, վերջերս, ի թիվս շատերի, վերաբացվել է նաև Արսենյանի որդու ազատման գործը, Արսենյանն էլ, հասկանալով որդու գլխին գալիքը, նրան տեղափոխել է Ռուսաստան։ Օրերս տեղեկացանք, որ որդու «խաթեր» գործարարը մի ամբողջ գերդաստանի համար տոմս է գնել, որ մեկնեն, և ամանորյա տոները որդին մենակ չանցկացնի ցուրտ ռուսաստաններում։ Հիշեցնենք, որ Արսենյանն առաջիններից էր, որ հեռացավ ՀՀԿ-ից ու պաշտպանեց հեղափոխությունը»:

«Грапарак»: Сын Арсеняна оказался в центре внимания власти Пашиняна
Газета «Грапарак» пишет, что если Ашот Арсенян директор компании «Джермук Групп» до внеочередных выборов был «союзником» Пашиняна и во время визита в Вайоцдзорскую область Никол Пашинян даже побывал на животноводческой ферме в гостях у младшего сына Арсеняна – Ваагна, то после выборов сын Арсеняна, тот самый Ваагн, стал мишенью власти Пашиняна.
Как известно, оба сына Арсеняна освобождены от обязательной военной службы, старший сын – Арсен Арсенян женился во время учебы и освобожден от службы в армии по отсрочке из-за посемейных обстоятельств – у него двое детей. А младший сын Ваагн – имеет некоторые проблемы со здоровьем, по некоторым сведениям – со зрением.
«По нашим сведениям, недавно в числе многих было открыто снова также дело об освобождении от армии сына Арсеняна, и Арсенян, поняв, что ждет сына, отправил его в Россию. На днях мы узнали о том, что «ради сына» бизнесмен купил билеты для целого рода, чтобы уехали вместе и сын  не проводил бы новогодние праздники в одиночестве в холодной России. Напомним, Ашот Арсенн был одним из первых, кто покинул Республиканскую партию Армении и поддержал революцию», - отмечает издание.