Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի 2019 թվականի առաջին համերգը կկայանա Մալթայի մայրաքաղաք Վալետայում։
Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հաղորդմամբ, մաեստրո Սմբատյանը հունվարի 6-ին կղեկավարի Մալթայի ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը։ Երեկոն կկայանա այս երկրի խորհրդանիշ համարվող Mediterranean միջնադարյան կենտրոնում (կառուցվել է 16-րդ դարում)։ Մալթայի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի Ամանորի տոնական համերգը կազմակերպվում է Մալթայի նախագահի գրասենյակի հետ համագործակցությամբ։
Դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի ղեկավարությամբ նվագախումբը կկատարի Շտրաուսի, Ռոսինիի, Պրոկոֆևի, Չայկովսկու, Բերնշտայնի և այլ կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ։ Կներկայացվի նաև Արամ Խաչատրյանի Սուսերով պարը «Գայանե» բալետից։ Երեկոյի ընթացքում նվագախմբի հետ ելույթ կունենա մեծահամբավ երգչուհի Կլարա Գիգոն (մեցցո-սոպրանո)։

The artistic director and principal conductor of the Armenian State Symphony Orchestra, Sergey Smbatyan will perform his first concert of 2019 in Valletta, Malta.
Maestro Smbatyan is set to conduct the Malta Philharmonic Orchestra in performance of its New Year concert on 6 January, the Armenian symphony orchestra told Panorama.am.
The concert, organized in collaboration with Malta’s presidential office, will be held at Mediterranean Conference Centre built in the 16th century.
Under the direction of Sergey Smbatyan, the Malta Philharmonic Orchestra will be performing pieces by Strauss, Rossini, Prokofiev, Tchaikovsky, Bernstein and other composers.
The concert program also features Sabre Dance from the ballet Gayane by Aram Khachaturian. Popular mezzo soprano Clare Ghigo will share the stage with the orchestra during the concert.