Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի 2019 թվականի առաջին համերգը կկայանա Մալթայի մայրաքաղաք Վալետայում։
Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հաղորդմամբ, մաեստրո Սմբատյանը հունվարի 6-ին կղեկավարի Մալթայի ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը։ Երեկոն կկայանա այս երկրի խորհրդանիշ համարվող Mediterranean միջնադարյան կենտրոնում (կառուցվել է 16-րդ դարում)։ Մալթայի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի Ամանորի տոնական համերգը կազմակերպվում է Մալթայի նախագահի գրասենյակի հետ համագործակցությամբ։
Դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի ղեկավարությամբ նվագախումբը կկատարի Շտրաուսի, Ռոսինիի, Պրոկոֆևի, Չայկովսկու, Բերնշտայնի և այլ կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ։ Կներկայացվի նաև Արամ Խաչատրյանի Սուսերով պարը «Գայանե» բալետից։ Երեկոյի ընթացքում նվագախմբի հետ ելույթ կունենա մեծահամբավ երգչուհի Կլարա Գիգոն (մեցցո-սոպրանո)։

Первое в 2019 году выступление Сергея Смбатяна состоится в столице Мальты
Первый в 2019 году концерт художественного руководителя и главного дирижера Государственного симфонического оркестра Армении Сергея Смбатяна состоится в столице Мальты – городе Валлетта (Valletta).
Как сообщает пресс-служба оркестра, маэстро Смбатян 6 января будет руководить Мальтийским филармоническим оркестром.
Под руководством Смбатяна оркестр исполнит произведения Штрауса, Россини, Прокофьева, Чайковского, Бернстайна и других композиторов. Будет представлен и «Танец с саблями» из балета «Гаянэ» Арама Хачатуряна. В ходе вечера с оркестром выступит известная певица Клара Гиго (Меццо-сопрано).