Նարեկ Գուրուրյանը ձերբակալվել է, քննարկվում է նրան Ղազախստանին արտահանձնելու հարցը
Ղազախստանի Կարագանդա քաղաքում տեղի ունեցած ծեծկռտուքի գործով հետախուզման մեջ գտնվող Նարեկ Գուրուրյանը ձերբակալվել է։ Հայտնում է «Սպուտնիկ»-ը՝ վկայակոչելով Ղազախստանի  ներգին գործերի նախարարությանը։
Նրան իրավապահները հայտնաբերել են Ռուսաստանի Օմսկի շրջանում։ Նարեկ Գուրուրյանը Հայաստանի քաղաքացի է։
ՆԳՆ-ի հաղորդագրության համաձայն, Գուրուրյանը կասկածվում է հունվարի 1-ի գիշերը Կարագանդայում խուլիգանական գործողություններ և սպանություն կատարելու մեջ։ Այս պահին քննարկվում է օրենքին համապատասխան նրանՂազախստանին արտահանձնելու հարցը։
Ավելի վաղ, Գուրուրյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտարարել էր, որ ինքը ոչ մեկի չի սպանել ու պատրաստ է հանձնվել ղազախ իրավապահներին։

Karaganda murder suspect detained in Russia
One of the suspects, Armenian national Narek Gururyan wanted for the Karaganda murder has been detained in Russian Omsk region, Sputnik news agency reported.
The agency quoted the Kazakhstan’s Ministry of internal Affairs saying discussion on the transfer of Gururyan to Kazakhstan is currently underway.
To remind, eight suspects, including two Armenians, have been detained after a 23-year-old Kazakh man was stabbed to death in the clash between two groups of guests during the New Year celebrations in the Ancient Rome restaurant on 1 January.
21-year-old Narek Gururyan earlier took to Facebook live and declared his readiness to surrender, pleading not guilty to the murder.