Շուշիում շմոլ գազից թունավորման հետևանքով ընտանիքի երեք անդամ է մահացել
Երեկ ժամը 19:05-ին ԱՀ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն Շուշիի շրջանային արտակարգ իրավիճակների բաժնից ահազանգ է ստացվել, որ Շուշիի Հախումյան 1 շենքի N11 բնակարանի բնակիչը չի արձագանքում զանգերին ու կանչերին, անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
ԱՀ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից հայտնում են, որ դեպքի վայր են մեկնել Շուշիի հրշեջ-փրկարարական մասի հրշեջ-փրկարարները, ոստիկանության և շտապ օգնության աշխատակիցները: Փրկարարները բացել են բնակարանի դուռը, որտեղ հայտնաբերվել են ամուսիններ Ս. Մ.-ի (ծնվ. 1986 թ.) և Ա. Ա.-ի (ծնվ. 1990 թ.), ինչպես նաև նրանց որդու՝ Ժ. Մ.-ի (ծնվ. 2014 թ.) դիերը:
Բնակարանում հայտնաբերված մյուս երեխան՝ Ն. Մ.-ն (ծնվ. 2011 թ.) շտապ օգնության մեքենայով տեղափոխվել է Ստեփանակերտի «Արևիկ» մանկական բուժմիավորում ՓԲԸ: Ըստ բժիշկների՝ երեխայի վիճակը ծանր է: Պատահարի հանգամանքները պարզվում են: Կատարվում է հետաքննություն

Отравление угарным газом в Шуши: погибли 3 человек
Накануне, 8 января, в 19:05 в государственную службу по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах поступил сигнал о том, что житель квартиры №11 дома 1 по ул. Ахумян в городе Шуши (Нагорно-Карабахская Республика, НКР) не отвечает на звонки: необходима помощь спасателей.
Согласно информации, на место происшествия выехали наряд пожарных-спасателей, сотрудники полиции и Скорой помощи.
Спасатели открыли дверь квартиры, где и обнаружили тела супругов С.М. (1986 г.р.) и А. А. (1990 г.р.), а также их сына – Ж. М. (2014 г.р.).
В квартире был найден также ещё один ребенок – Н.М. (2011 г.р.), который был доставлен на карете скорой помощи в детское медицинское объединение «Аревик». По словам врачей, состояние ребенка оценивается как тяжелое. Обстоятельства инцидента выясняются. Ведется следствие.