Ստանիսլավսկու անվան թատրոնը տնօրենի նոր պաշտոնակատար ունի
ՀՀ մշակույթի նախարարությունն որոշում է կայացրել Կոնստանտին Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար նշանակել թատրոնի PR մենեջեր, դերասան Յուրի Իգիթխանյանին։ Այդ մասին նախօրեին թատրոնի աշխատակազմին հայտնել է ՀՀ մշակույթի փոխնախարար Նազենի Ղարիբյանը։ Նշանակումն արվել է 6 ամսով, որից հետո, ըստ օրենքի, կհայտարարվի մրցույթ տնօրենի թափուր պաշտոնի համար։ Այս մասին հայտնում են Կ․Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնի մամուլի ծառայությունից։
Ն․ Ղարիբյանն ասել է, որ  2018թ․ դեկտեմբերի 30-ին լրացել էր Ֆ․ Դավթյանի պաշտոնավարման պայմանագրի ժամկետը․ «Համաձայն ՀՀ մշակույթի նախարարության որդեգրած նոր քաղաքականության՝ բոլոր ՊՈԱԿ-ներում մինչ այժմ նշանակված տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատարները նոր անձիք են, սակայն սա չի նշանակում, որ նախկին տնօրեններն այլևս իրավունք չունեն մասնակցելու հայտարարված մրցույթին»։
Ֆրեդերիկ Դավթյանը թատրոնի տնօրենի պաշտոնը զբաղեցնում էր 1999թ․-ից։ Որպես դերասան թատրոնում աշխատանքի է անցել 1993թ.-ից։

У Ереванского государственного русского драматического театра имени К. Станиславского новый врио директора
Министерство культуры Армении приняло решение назначить временно исполняющим обязанности директора Ереванского государственного русского драматического театра имени К. Станиславского PR-менеджера театра, актера Юрия Игитханяна, сообщили в пресс-службе театра.
Об этом накануне администрации театра сообщила и.о. заместителя министра культуры РА Назени Гарибян. Назначение произведено сроком на 6 месяцев, после чего, согласно закону, будет объявлен конкурс на вакантное место директора театра.
Н.Гарибян отметила, что срок контракта Фредерика Давтяна истек 30 декабря 2018 года. В соответствии с новой политикой министерства культуры РА, во всех ГНКО назначенные до сих пор временно исполняющие обязанности директора – новые лица, однако это не значит, что экс-директора впредь не имеют права принимать участия в объявленном конкурсе.
Ф.Давтян занимал пост директора Ереванского государственного русского драматического театра имени К.С. Станиславского с 1999 года. В качестве актера пришел в театр в 1993 году.